Medimagazin logo

Eğitim araştırma hastanesi mi tıp merkezi mi?

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, açılışı 7 Haziran seçimleri öncesi gerçekleştirilen Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ve sağlık çalışanlarının sorunlarını Meclis Genel Kurul görüşmeleri sırasında gündeme getirdi.
Eğitim araştırma hastanesi mi tıp merkezi mi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

7 Haziran seçimlerinden hemen önce açılışı yapılan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik hizmeti ötesine geçemediğini belirten Sındır, "Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi sekiz aydır 8-10 poliklinik odada kalmıştır. Adı eğitim ve araştırma hastanesi olan bu yer sadece poliklinik hizmeti verilen bir tıp merkezi konumundadır. Ayrıca bu hastanenin başka bir eğitim ve araştırma hastanesine bağlı çalıştırılacağı da açıklanmıştır. Çok merak ediyorum; planı projesi ve açılışı eğitim ve araştırma hastanesi olarak yapılan ve daha sonra bir başka eğitim ve araştırma hastanesine bağlı olarak çalışan başka bir örnek var mıdır" dedi.

"HEMŞİRELERİMİZ GEREKEN DEĞERİ VE ÖNEMİ GÖREMİYOR"

TBMM Genel Kurulunda, 60 sıra sayılı Torba Kanun Tasarısı görüşmelerinin soru cevap bölümünde söz alan Sındır, sağlık çalışanlarının sorunlarını da Hükümet temsilcisi Bakan’a sordu. Özellikle hemşirelerin, ağır iş yükü altında çalışmalarına karşın hak ettiklerini alamadıklarını, gereken değeri ve önemi göremediklerini ifade eden CHP’li Sındır şöyle dedi: 

"Hemşirelerimizin özlük hakları iyileştirilecek mi, ek göstergeleri yükseltilecek mi? Ek ödemeleri ve döner sermaye ödemleri maaşlara yansıtılacak mı ve emekli maaşları artırılacak mı? Yüksekokul mezunu hemşirelerinin ek göstergeleri 3600’e yükseltilecek mi? Yine hemşirelerin senelik izinlerinde ve raporlarında yapılan döner sermaye kesintileri son bulacak mı?"

"UTANÇ VERİCİ BİR DURUM"

Konuşmasında hasta hekim ilişkisine de değinen Milletvekili Sındır, "Hekimlerin bir hastaya insanca ve bilim gereğince ayırmaları gereken sürenin kaç dakika olduğunu düşünüyorsunuz" diye sordu. Sındır ayrıca emekli hekimlerin aldıkları maaşları da gündeme getirerek, "Bugün 30 yıl çalışan emekli bir hekimin maaşı 2 bin 200 liradır. Utanç verici bu durumun düzeltilmesi konusunda Hükümetinizin herhangi bir çalışması var mı" dedi.

cigli egitim ve arastirma hastanesi
kamil okyay sındır
Yorum (2)
Dr.Cevdett
"Bugün 30 yıl çalışan emekli bir hekimin maaşı 2 bin 200 liradır. Utanç verici bu durumun düzeltilmesi konusunda Hükümetinizin herhangi bir çalışması var mı" Bu soruyu 26 yıllık bir hekim ve şu an idari mekanizmaların başındakileri yıllarca desteklemiş biri olarak ben de soruyorum.
14
Cevapla
dr.mehmet
Başbakanın herhalde emekli doktor maaşından haberi yok. O hala çuvalla para aldığımızı sanıyor.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir