Medimagazin logo

Dokuz Eylül'de asistanların dönerleri kesildi mi?

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde, yaklaşık 70 araştırma görevlisinin döner sermaye paylarının kesildiği iddia edildi.
Dokuz Eylül'de asistanların dönerleri kesildi mi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ve Hemşirelik Yüksekokulunda görev yapan yaklaşık 70 araştırma görevlisinin aylık 1000-1300 lira arasında değişen döner sermaye paylarının 1 Nisan'dan itibaren kesildiği belirtildi.


     DEÜ Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İzge Günal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DEÜ Döner Sermaye İşletmesinin kuruluşundan bu yana Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Tıp Fakültesi Hastanesinin bir bütün olarak yönetmelikte yer aldığını ancak geçen ay yapılan düzenlemeyle Sağlık Bilimleri Enstitüsü kadrosunda bulunan araştırma görevlileri ve idari personelin döner sermayesinin kesildiğini söyledi.


     Prof. Dr. Günal, ''Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğretim üyeleri ve görevlileri döner sermaye almaya devam ederken, araştırma görevlilerinin paylarının kesilmesini anlamak mümkün değil. Bu uygulamayla hocalar sağlık çalışanı sayılmış ama işin önemli kısmında payı bulunan araştırma görevlileri sağlık çalışanı sayılmamıştır'' dedi.


     Söz konusu birimlerde çalışan araştırma görevlileri ise döner sermaye paylarının kesildiğini hesaplarını kontrol ettiklerinde öğrendiklerini, herhangi bir açıklama yapılmadığını, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün'ün randevu taleplerini kabul etmediğini belirterek, kendilerini mağdur eden bu uygulamadan vazgeçilmesini beklediklerini kaydetti.

dokuz
eylül'de
asistanların
dönerleri
kesildi
mi?
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir