Medimagazin logo

Doktoru yumrukladı, 'O sırada psikolojim iyi değildi' savunması yaptı

Bursa Şehir Hastanesi'nde doktoru darbettiği iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.
Kaynak: AA
Doktoru yumrukladı, 'O sırada psikolojim iyi değildi' savunması yaptı
Uzm. Dr. Nihan Alkış
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bursa 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Tayfun E. (31), müşteki Uzm. Dr. Nihan Alkış (41), bazı hekimler ve taraf avukatları katıldı. 

Söz verilen sanık, olay günü annesini Bursa Şehir Hastanesi Hematoloji Polikliniği'ne getirdiğini ve randevu aldıkları hekimin ismini ekranda görünce müştekinin olduğu odaya girdiklerini anlattı. 

Söz konusu hekimin odası olmadığını öğrenince özür dileyerek çıktıklarını ileri süren sanık "Bu sırada müştekinin 'ö.' dediğini duydum. O sırada psikolojim iyi değildi. O anki sinirimle kendisini itekledim. O da burnunu masaya çarptı. Olay nedeniyle pişmanım. Düştükten sonra kendisini tekmelemedim. Tutukluluk halimin sona erdirilmesini talep ederim" diye konuştu. 

Başka bir hekimin odasını sormuşlar

Müşteki Nihan Alkış da olay günü başka bir hastayı muayene ederken sanık ve annesinin odaya girdiğini ve başka bir hekimin odasını sorduklarını anlattı. 

Onlara dışarıdaki tabelalara bakmalarını söylediğini aktaran Alkış, "Çıktılar ben de muayenemi tamamladım. Hastam çıkınca sanık içeri girdi ve alnımın sağ tarafına yumruk attı. Yere düştüğümü ve odada bulunan iki çalışma arkadaşımın sanığı üzerimden aldığını hatırlıyorum. Kamu personeli ve hekimim. 'Öküz' şeklinde bir hitapta bulunmadım. Şikayetçiyim" dedi. 

İki hastane çalışanını da tanık olarak dinleyen mahkeme hakimi, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi. 

Ne olmuştu?

Geçen yıl 30 Ekim'de Bursa Şehir Hastanesi Hematoloji Polikliniği'nde görevli Uzm. Dr. Nihan Alkış, poliklinikte bir hastasını muayene ederken odasına başka bir hastanın yakını Tayfun E. girmişti. 

Bu kişi, Alkış'a başka bir hekimin odasını sormuş, söz konusu doktorun polikliniğini bilmediğini belirten ve hasta yakınından dışarı çıkmasını isteyen Alkış, Tayfun E. tarafından darbedilmişti. 

Hasta yakınının yumruk atması sonucu yaralanan Alkış, gözetim amacıyla beyin cerrahi servisine yatırılmıştı. 

Bursa Emniyet Müdürlüğü Nilüfer Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Tayfun E., adliyeye sevk edilmiş ve "kamu görevlisine karşı görevi sebebiyle kasten yaralama" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Bursa'da kadın doktora yumruklu saldırı: Grev kararı alındı

bursa sehir hastanesi
nihan alkis
doktor
saglikta siddet
Yorum (4)
Köyün Delisi
güzel bir savunma: psikolojim eyi değildi. yersennnnnnnnnnnnnnnnnnnn. yiyorsa bankada, adalet saratyında, tarım krei markette, tedaş ta, maliye içinde de psikolojin bozulsun.............
45
Cevapla
ali ak
sağlikta şi̇ddet bi̇tmeli̇di̇r. sağlikta şi̇ddeti̇n bi̇tmesi̇ni̇ i̇stemeyen bi̇zzat bakanliktir.
32
Cevapla
nereye
psikolojisi bozuksa tımarhaneye, değilse kodese. akıllanıncaya ve uslanıncaya kadar...ilgili yasayı düzenlemek için meclise büyük ve vicdani bir görev düşüyor. bu iş böyle gitmez...
39
Cevapla
Devrimci Derviş
gene olay bir " dedi ve kodu " şeklinde tezahür etmiş . en kolay çare kamera ya da ses kayıt sisteminin muayene odalarında kullanılmasına izin verilmesi.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir