Medimagazin logo

Doktora şiddet göstere göstere geldi! Doktor, öfkeli kocadan kendisini odaya kilitleyerek kurtuldu!

Saat 14:00’e doğru İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Özkan Bey aradı, Özkan Bey, “SABİM'den aradılar, sizi şikayet etmişler, ederken de “bugün saat 14: 00’de oraya gidecek ve o doktora (bana) gününü göstereceğim” diye başlayan hakaret ve tehdit içeren ifadelerde bulunmuş. İlçe Sağlık Müdürlüğü bu açıdan dikkatli olmamı söyledi.
Doktora şiddet göstere göstere geldi! Doktor, öfkeli kocadan kendisini odaya kilitleyerek kurtuldu!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Olay, Pendik Esenyalı Mahallesinde aile sağlığı merkezinde meydana geldi. İddiaya göre N.T. isimli kadın kimliği olmadan geldiği aile sağlığı merkezinde, doktorunun istediği tahlilleri devlet bütçesinden yaptırmaya çalıştı. Görevlilerin kimliğiyle tekrar gelmelerini söylemesi üzerine kadın durumu eşine anlattı.

Ö.T. isimli öfkeli koca aile sağlığı merkezine gelerek doktorun odasını bastı. Şahıs, eşine bağırdığını iddia ettiği doktora küfür ve hakaretlerde bulundu.

 

 

Görevlilerin müdahalesiyle doktoru darp edemeyen şahıs odadan çıktı, daha sonra doktoru darp edebilmek için elinde fırçayla tekrar odayı basmaya çalıştı. Doktor, odasının kapısını son anda kapatarak darptan kurtuldu. Şahıs bir süre kapıyı tekmeleyip odaya girmeye çalıştıysa da başarılı olamadı.

 

Olayı anlatan mağdur doktor Levent Kutlu, “Sabah bir kadın hasta geldi, özelde kadın doğum muayenesi olmuş, bazı tetkikler istenmiş ve tahlillerini git sağlık ocağında yaptır denmiş. Hasta da tahlillerini yaptırmak için bana gelmiş, Öncelikle kaydını açmak ve sonra şikayetlerini dinlemek için kimliğini istedim, kimliği yanında değilmiş. Doğal olarak kimliği olmadığı için “kimliğini git al gel bir kontrol edeyim, gereken bir şey varsa yaparız” dedim ve hasta gitti.

Saat 14:00’e doğru İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Özkan Bey aradı, Özkan Bey, “SABİM'den aradılar, sizi şikayet etmişler, ederken de “bugün saat 14: 00’de oraya gidecek ve o doktora (bana) gününü göstereceğim” diye başlayan hakaret ve tehdit içeren ifadelerde bulunmuş. İlçe Sağlık Müdürlüğü bu açıdan dikkatli olmamı söyledi.

Konuyla ilgili merkezimizin danışmasındaki personele bilgi verdim ve böyle biri gelirse beni uyarmalarını dikkatli olmalarını istedim. Öğlenden sonra danışma personelim şahsın merkezimize hışımla girdiğini belirtti. Bunu duyunca webcamımı açtım, o kişi olduğunu sandığım kişi gelince de çalıştırdım. İçeri girdiği gibi bağırarak karısına hakaret ettiğimi, işini yapmadığımı, geri gönderdiğimi söyleyerek ağza alınmayacak küfürlere başladı. Bana, anneme, eşime etmediği küfür kalmadı. Üzerime yürüdü, sonra birden dışarı çıktı ve önceden orada olduğunu gördüğü ki ben orada olduğunu bilmiyordum, sopa-fırçayı almak için fırladı. Elinde fırçayı görünce can havliyle kapıya fırladım ve kapattım. Kapalı kapıdan da küfürlerine devam etti ve kapıyı tekmeledi ve kırdı. Allahtan bana yardıma gelen kadın çalışanlarımıza saldırmadı. Sadece kapının kırıldığı ile kaldık. Yaşadıklarımın tamamı video da vardır. Umarım başka meslektaşlarım hatta hiçbir insan benzerini yaşamaz, yaşamasın” dedi.


Öte yandan şahsın aile sağlığı merkezini basıp doktoru darp etmeye çalıştığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde şahıs doktorun odasını basıp doktora hakaretler ediyor, daha sonra odadan çıkıyor ve doktoru dövmek için elinde fırçayla tekrar odaya girmeye çalışıyor. Doktorun son anda kapıyı kapatıp kilitlemesiyle şahıs odaya giremiyor.

istanbul
sağlıkta şiddet
Yorum (17)
DR.CEVDETT
SAYGI VE SEVGİNİN YERİNİ ÖFKE VE NEFRETİN ALDIĞI BİR ZAMAN DİLİMİNDEYİZ. SİYASİ PARTİLERİN SALI GÜN Kİ GRUP TOPLANTILARINDAKİ TARZ VE ÜSLUBA BAKINCA BU TOPLUMU KİMLERİN BU HALE GETİRDİĞİNİ GÖREBİLİRİZ. MEDYADA GÜNLÜK SİYASET DEĞİL, ACİLEN TOPLUMU REHABİLİTE EDECEK PROGRAMLAR GÜNDEM OLUŞTURMALI.
30
Cevapla
ömer dr
terbiyesiz insan evladı... kendi eşine bağıranın anasına eşine kendisi sövebilieceğini sanıyor....
24
Cevapla
dr
Sağlıkta şiddetin , bu sektördeki çalışanlarda açtığı yara çok derin ve iz bırakıcı, hizmeti sekteye uğratacak cinsten. Yeni bir SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI gerekiyor. Daha caydırıcı, daha sert, hekime dil çıkarmayı, el kaldırmayı akla bile getirmeyecek kadar... Eğitim, çiçek böcek, anı anlatma, vs. sonra. Aslında vatandaşımız çok ZEKİ, ANLAYIŞLI ve UYANIKtır. Böyle bir yasa çıkar çıkmaz uygulanmasına bile gerek kalmadan, tek bir mübarek vatandaşımızın kılına bile zarar gelmeden, DURUMDAN VAZİFE ÇIKARARAK, maganda şiddeti anında keser, sağlıkçı da derin bir nefes alır HUZUR içinde görevine devam eder.
62
Cevapla
Bilge Çağatay yazar
Öncelikle hekim arkadaşımıza geçmiş olsun SABİM şikayet yazarak doktoru darp edeceğini ifade eden ve kendini ele veren bu kişinin Şikayeti işleme alınıyor da kolluk kuvvetleri tarafından bu olay gerçekleşmeden önce herhangi bir şey yapılamıyor bu nasıl bir mantık nasıl bir aymazlık sözlü olarak hekim uyarılıyor kendi başının çaresine baksın şeklinde bırakılıyor
106
Cevapla
ty
Sabim'i arıyor ve eşinin T.C. kimlik kartı yanında olmadığı için!!!!!!! doktor tarafında muayene edilmediğini söylüyor!!!! hesabını soracağını Sabim yetkililerine bildiriyor. Sonra hesap sormaya geliyor, hesabını da soruyor!!!!! Tehditler savuruyor sadece doktora değil, karısına ailesine, yetmiyor fiziksel şiddete başvuruyor!!!! Ve bu adam elini kolunu sallaya sallaya dışarıda dolaşıyor. Korkarım ki birkaç gün içinde doktora Sabim'den şikayetle ilgili savunma yazısı istenecektir.
38
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir