Medimagazin logo

Doktor isyanını kapıya astı: Bütün ameliyatlarım iptal olmuştur!

Tekirdağ Çerkezköy ilçesinde bulunan Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde bir doktor muayenehanesinin kapısına 'malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur' yazılı bir kağıt astı.
Doktor isyanını kapıya astı: Bütün ameliyatlarım iptal olmuştur!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çerkezköy Devlet Hastanesinde görevli olan bir doktor, muayenehanesinin kapısına öyle bir yazı astı ki yazıyı görenlere ‘Çerkezköy Devlet Hastanesi sizlere ömür’ dedirtti.

Çerkezköy Bakış'in haberine göre, doktor kapıya astığı yazıda şu ifadeleri kullandı; ‘Malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur.’

Doktor hakkında soruşturma başlatıldı

Öte yandan doktorun haklı isyanına kızan Çerkezköy Devlet Hastanesi yönetimi bahse konu yazıyı kapıdan söktürürken, doktor hakkında da idari soruşturma başlattı.

 

 

OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Aaralık ayı başında Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde malulen emeklilik, ÖTV indirimi gibi imkanlardan faydalanması için para karşılığında sağlık raporu verdiği tespit edilen kişiler ile Tekirdağ merkezli 3 ilde olmayan hastalara ilaç yazarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nu 5 milyon liranın üzerinde zarara uğrattığı belirlenen doktor, ilaç mümessili, eczacı kalfası ve hastane çalışanlarının yer aldığı 49 şüpheli polis tarafından gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında aralarında Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde görevli doktor ve personelinde bulunduğu 49 kişiden 31'i tutuklanmış, 3 kişi savcılıktan, 15 kişi ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

 

 

cerkezkoy devlet hastanesi
doktor hakkinda sorusturma
Yorum (3)
B
ARKADAŞ TAYİN İSTEMİŞ..HAYIRLISI OLSUN
27
Cevapla
Naim ünsal
Helal olsun.ne delikanlı çocuk.alnından öpüyorum mertliği için.
68
Cevapla
Yusuf Yildirim
Dürüst davranmış, üç maymunu oynamamış. İdari soruşturma açılması sorun çözmüyor.
24
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir