Medimagazin logo

Denizli Tabip Odası'nda yeni başkan 'Önem'

Denizli Tabip Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa kalp damar cerrahisi uzmanı Prof.Dr. Gökhan Önem ve ekibi kazandı. Üç adayın başkanlık için yarıştığı seçimlerde Önem’in listesi fire vermedi ve yedi kişilik Yönetim Kurulu’nun tamamı Çağdaş Hekimler Grubu listesinden oluştu.
Denizli Tabip Odası'nda yeni başkan 'Önem'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Denizli Tabip Odası’nın hafta sonunda yapılan Olağan Genel Kurulu’nda 924 üye sandık başına gitti. Oda Başkanı Gökhan Deda’nın yeniden aday olmadığı seçimlerde başkanlık için üç isim yarıştı. Çağdaş Hekimler Grubu adına Prof. Dr. Gökhan Önem, Demokrat Hekimler Grubu adına Prof. Dr. Erdal Coşkun ve gruplardan bağımsız olarak Dr. Sara Tolunay Emrecik başkanlık için yarıştı. Çarşaf listeyle yapılan seçimler sonucu Prof. Dr. Gökhan Önem 389 oy alırken rakibi Prof. Dr. Erdal Coşkun ise 216 oyda kaldı, Sara Tolunay Emrecik ise 110 oy aldı.

Oyların sayım ve tasnif işleminin dün gece saat 22.00’ye kadar sürdüğü seçimde Çağdaş Hekimler Grubu’nun listesi delinmedi, 7 kişilik yönetim kurulunun tamamı Çağdaş hekimler Grubu’nda oluştu. Prof. Dr. Gökhan Önem başkanlığındaki Yönetim Kurulu, Oğuz Peker, Belkıs Sınık, İsmail Sancak, Mustafa Kıvrak, Süreyya Tan ve Simay Kaya’dan oluştu. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olan Prof. Dr. Gökhan Önem, Tabip Odası’nın Denizli’de görev yapan tüm hekimlerin ortak gücü olacağını söyledi. Önem, genel kurulun olgunluk içinde geçtiğini belirterek, "İki eski başkana karşı yarıştık. Ona rağmen listemizdeki tüm arkadaşlarımızın seçilmiş olması, bizim ekip çalışmasına olan inancımızın bir göstergesidir. Oda üyelerimize genel kurula sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

denizli
tabip
odası'nda
yeni
başkan
'önem'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir