Medimagazin logo

Denizli Devlet Hastanesi organ bağışında birinci

Denizli Devlet Hastanesi, 2010 yılında başlattığı “Bir Organ Bir Hayat” projesi kapsamında yedi bağışla Türkiye’de birinci sıraya yükseldi.
Denizli Devlet Hastanesi organ bağışında birinci
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan, beyin ölümü ve organ bağışıyla ilgili istatistikî verilere göre hastanede geçen yıl 18 beyin ölümü tespitine karşılık yedi organ bağışı vaka sayısına ulaşıldı.


Denizli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Organ Nakli Koordinatörü Opr. Dr. Sami Cebelli, Türkiye’deki bütün üniversite, eğitim ve araştırma ile özel hastaneler arasında ise beşinci sıraya yükselme başarısını gösterdiklerini belirtti. 2011 yılının ilk üç ayında yedi beyin ölümü vakasına karşılık dört organ bağışı yapıldığını aktaran Opr. Dr. Cebelli, başarılarının artmaya devam ettiğini söyledi.

denizli
devlet
hastanesi
organ
bağışında
birinci
Yorum (1)
Murat K
Beyin ölümü tespiti ve organ nakli sadece bir hastaneye mal edilecek ve o hastaneninde başarılarımız artarak devam edecek şeklinde popülist ve rencide edici açıklamasına sebep verilmeyecek kadar önemli ve hassas bir konu. Bu nedenle insan hayatının sonlanması ve ölüm ile ilişkilendirilecek başarı artışı sözünün bilinçli kullanılması gerektiği düşüncesindeyim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir