Medimagazin logo

Başbakan, Türkiye’nin en büyük acil servisini Kayseri'de hizmete açacak

Kapalı alan ve verilen hizmet noktasında Türkiye’nin en büyük acil servisi olma özelliği taşıyan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.
Başbakan, Türkiye’nin en büyük acil servisini Kayseri'de hizmete açacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

    Kayseri’de pazar günü AK parti tarafından düzenlenen mitingde halka seslenecek olan Başbakan Recep Tayip Erdoğan, miting sonrasında toplu açılış törenine katılacak.


    Kayseri eğitim ve Araştırma hastanesi Acil Servis önünde düzenlenecek toplu açılış töreni düzenlenecek. Başbakan, bu törende 70 kadar tesisin açılışını aynı anda yapacak. Acil servisi gezmesi beklenen Başbakan Erdoğan’ın, burada hasta ziyaretlerinde bulunacağı öğrenildi.


    Kayseri İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara, pazar günü Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan acil servisin Türkiye genelinde en büyük ve kapsamlı acil servis özelliği taşıdığını belirtti.


    Çetinkara, acil servis binasının üstünde helikopter pisti bulunduğunu ifade ederek, servisin tamamen döner sermaye gelirleriyle inşa edilerek hizmete açıldığını söyledi.


    Çetinkara, 25 milyon lira harcanan acil servisin 17 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunduğunu, yoğun bakım servisinin 60 yatak kapasiteye sahip olduğunu ifade etti.


    Aynı anda 3 ameliyatın gerçekleştirilebildiği acil serviste, tamamen uzman hekimler görev yapıyor. Servis bünyesinde yapımı tamamlanan ve bazı cihazlarının alımı için ihalesi sonuçlanan yanık ünitesi de hizmet vermeye başlayacak. Acil servis, sadece Kayseri’ye değil sahip olduğu uzman personel ve tıbbı cihaz donanımı sayesinde 6 ilden gelen hastalara hizmet veriyor.

başbakan
türkiye’nin
en
büyük
acil
servisini
kayseri'de
hizmete
açacak
Yorum (9)
dr f k
sanırım il sağlık müdürümüzün konudan haberi yok ama acil serviste asistan ve pratisyen hekimler görev yapıyor su asamada bölede olması gerekiyo çünkü burası eğitim ve araştırma hastanesi..
0
Cevapla
eus
zaten başbakan neyin açılışını yapıyorsa o mutlaka ''en '' ler arasına giriyor.
0
Cevapla
Dr. Jane Doe
Vizyon metrekare görmek değildir, vizyon bilgi, eğitim ve insan gücü kavramlarının farkındalığıdır. En büyük metrekareye sahip olmak üstünlük getirseydi, Afrikalı çöl bedevileri en gelişmiş insan toplulukları, Arap ülkeleri en medeni memleketler olurdu. Bakın ilk kurulduğunda, öğrencileri ve Ankaralılar tarafından''baraka'' olarak adlandırılan ODTÜ şimdi gerçek bir üniversitedir. Velhasıl-ı kelam, duvarlar değil, içindeki ''adamlar'' önemlidir.
0
Cevapla
dr.sami
memlekete hayırlı uğurlu olsun böyle büyük tesislere her şehrimizde görebilsek ancak merak ettiğim konu acil servis binasının üstünde helikopter pisti bulunuyormuş peki helikopter bu piste inebiliyormu? daha hiç helikopterin hasta getirdiği görülmemiş yoksa bizi mi kandırıyorlar???
0
Cevapla
ht
niğdede görev yapıyorum.türkiyenin en büyük!acil servisine sadece 120 km(ambulasla 45-50 dk)uzaklıktayız.hemen hemen hiç bir zaman bu ile hasta sevk edemiyoruz.almıyorlar.türkiyenin ennn büyük sağlık kurumları acilleri vs. burada da madem nasıl oluyor böyle birşey?ha sevk etmek istediğimiz hastalar 20 yıl önceki abilerimizin acile icap etmemek için telefonla sevk et gitsin dediği basit hastalar da değil ha!inanın herkesin evet bu hasta 3. basamak hastası 2.basamak bir hastanede bakılabilecek hasta değil dediği hastalar dahi elimizde patlıyor.ne anladım ben?türkiyenin en büyük aciliymişşş, 6 ile hizmet veriyormuşşşş....!!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir