Medimagazin logo

Ankara'ya yeni hastane

Yenimahalle'de temeli Haziran ayında çok sayıda devlet erkanının katıldığı büyük bir şölenle atılan Batıkent Devlet Hastanesi'nin yapımı tüm hızıyla sürüyor.
Ankara'ya yeni hastane
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA (İHA) - Yenimahalle'de temeli Haziran ayında çok sayıda devlet erkanının katıldığı büyük bir şölenle atılan Batıkent Devlet Hastanesi'nin yapımı tüm hızıyla sürüyor.

Kaba inşaatı 3 ay gibi kısa bir sürede hemen hemen bitme noktasına gelen Batıkent Devlet Hastanesi, 60 bin 627metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. 200 yatak kapasiteli ve tam teşekküllü hastanenin ek ilavelerle yatak kapasitesinin de artırılması hedefleniyor. Zamanla hastane 660 yatak kapasitesine kadar çıkarılacak.

Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, "Batıkentlilere vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son derece modern ve çağdaş hizmet anlayışına uygun olarak projelendirilmiş Batıkent Devlet Hastanesi için gece gündüz demeden çalıştık ve bugüne başarıyla taşıdık. Batıkentlilerin yıllardır hayallerini süsleyen Batıkent Devlet Hastanesi'nin açılışına adım adım yaklaşıyoruz" dedi.

Hastanenin modern bir şekilde planlandığını belirten Duyar, hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Batıkentli vatandaşların, hatta tüm Ankara halkının en iyi koşullarda sağlık hizmeti alacağını söyledi.

ankara&#8217
ya
yeni
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir