Medimagazin logo

Ambulansın taşlanmasına Akdağ'dan sert tepki

Diyarbakır'da dün akşam saatlerinde hamile bir kadını taşıyan ambulans PKK terör örgütü yandaşlarının taşlı saldırısına uğramasına tepkiler büyüyor. Ambulans şoförünün hafif yaralandığı olaya Sağlık Bakanı Recep Akdağ da sert tepki gösterdi. Aktağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Böyle bir saldırı Diyarbakır'da huzuru bozmak isteyen grupların, PKK yandaşlarının nasıl gözlerinin döndüğünü çok açık gösteriyor. Bunların gözü dönmüş. Bu anlayış mutlaka bu ülkede mahkum olacaktır. Devlet gücünü gösterecektir” dedi
Ambulansın taşlanmasına Akdağ'dan sert tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ANKARA (ANKA) - Diyarbakır'da dün akşam saatlerinde hamile bir kadını taşıyan ambulans PKK terör örgütü yandaşlarının taşlı saldırısına uğramasına tepkiler büyüyor. Ambulans şoförünün hafif yaralandığı olaya Sağlık Bakanı Recep Akdağ da sert tepki gösterdi. Aktağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Böyle bir saldırı Diyarbakır'da huzuru bozmak isteyen grupların, PKK yandaşlarının nasıl gözlerinin döndüğünü çok açık gösteriyor. Bunların gözü dönmüş. Bu anlayış mutlaka bu ülkede mahkum olacaktır. Devlet gücünü gösterecektir” dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ANKA'ya yaptığı açıklamada, dün akşam 18.10 sıralarında Diyarbakır'da doğum yapmak üzere olan hamile bir anneyi taşıyan ambulansa düzenlenen taşlı saldırıya hedef olduğunu bildirdi.

Bu olayı nefretle kınadığını belirten Bakan Akdağ, “Aslında böyle bir saldırı Diyarbakır'da huzuru bozmak isteyen grupların, PKK yandaşlarının nasıl gözlerinin döndüğünü çok açık gösteriyor. Çaresizlik içinde olduklarını, nasıl halkın desteğini ümidini tamamen kaybedeceklerini anladıklarını ve bunun içinde bir yıldırma çabası içine girdiklerini gösteriyor. Bu gerçekten insanlık adına utanç verici bir davranış” dedi.

Bakan Akdağ şunları söyledi:
“Savaşta bile, Kızılhaç ve Kızılay bayrağı noktalarına, ambulanslara saldıramazlar. Çünkü onun içinde hastalar, yaralılar vardır.
Bu anlayışı gerçekten nefretle kınıyorum. Güvenlik görevlileri bunun sorumlularını inşallah bulur, Türk adaleti bunun cezasını verir. Ama işin bir sosyal-psikolojik tarafı var ki, birilerinin nasıl gözünün döndüğünü gösteriyor. Diyarbakırlı vatandaşlarımız da bunu en güzel şekilde değerlendirecektir. Bu anlayış mutlaka bu ülkede mahkum olacaktır. Bir ambulansa taşlı saldırı yapacak zihniyetten her şey beklenir.

Anneye de bir şey olabilirdi. O telaşla ambulans kaza yapabilirdi. Gerçekten anlamak mümkün değil. Gözü dönmek tabiri buna tam uyuyor. Bunların gözü dönmüş. Ama kuşkusuz devlet gücünü gösterecektir. Bundan Diyarbakırlılar emin olmalıdır. Diyarbakır'da ambulans hizmetlerini 7 kat güçlendirmişiz. Biz geldiğimizde 2 ambulans noktası vardı. Şimdi 18 ambulans noktası var. Aslında bunlar vatandaşa verilen hizmeti de hazmedemiyorlar. Bunu istemiyor ve rahatsız oluyorlar. Geçtiğimi yıllarda bunu istismar ediyorlardı. Ancak şimdi doğu ve güneydoğu da verilen hizmetler bu konuda diğer bölgelerden geri kalmıyor. İşte bunu hazmedemiyorlar. Ama biz hizmetlerimize devam edeceğiz.”

-ANNENİN VE ŞOFÖRÜN DURUMU İYİ-

Annenin ve hafif yaralanan şoförün durumunun iyi olduğunu belirten Bakan Akdağ “Ambulansın camları kırılmış. O kırılan camlar şöförün koluna isabet olunca hafif çizikler oluşmuş. Neyse ki daha fazla bir şey yok. Şu anda annenin de şoförün de durumu iyi. Geçmiş olsun diliyorum” dedi. (ANKA)
ambulansın
taşlanmasına
akdağ'dan
sert
tepki
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir