Medimagazin logo

Alman Bakan'dan Türk doktorlara teşekkür: Bizi kurtardınız

Bavyera İçişleri Bakanı, büyük doktor sıkıntısı yaşanan Almanya’da göçmen doktorların kurtarıcı olduğunu söyledi. Bakan, Türk doktorlara teşekkür etti.
Kaynak: Hürriyet - Mustafa Akbaba
Alman Bakan'dan Türk doktorlara teşekkür: Bizi kurtardınız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bavyera Türk-Alman Tabipler Birliği, kuruluşunun 20. yılını kutladı. Yaklaşık 260 davetlinin katıldığı kutlamada konuşan Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, "Almanya, büyük doktor sıkıntısı yaşıyor. Alman halkının sağlık sorunuyla ilgilenecek yeterli sayıda doktor bulmakta zorlanıyoruz. Tam bu noktada göçmen kökenli ve başarılı doktorların sıkıntının ortadan kalkmasına katkı sağlaması önemli" şeklinde konuştu.

'Verdiğiniz katkı büyük'

Hürriyet'ten Mustafa Akbaba'nın haberine göre, Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König, "Nürnberg'de yalnızca cebinde parası olan değil, parası olmayan, çok çalışan göçmen doktor ve sağlık personeli sayesinde iyi sağlık hizmetinden yararlanmakta. Bunu teşekkür borcumuz olan sizlere borçluyuz. İnsan sağlığına faydalı olmak adına bu zorlu mesleği seçtiğiniz için teşekkürler. Ödediğiniz vergilerle kentimizin alt yapı ve yatırımına katkı sunduğunuz için de teşekkürler" dedi.

'Gurur yaşatıyorsunuz'

Türkiye'nin Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci ise, "Türk toplumunun uzun yıllardır Almanya'nın ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve pek çok alanına katkısı büyük. Ne mutlu ki Türk toplumu artık içinden politikacılar, başarılı iş insanları, Almancayı ustaca kullanan yazarlar, bilim adamları, sporcular çıkarabilecek seviyeye ulaştı. Bizlere bu gururu yaşatan sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır" diye konuştu.

joachim herrmann
almanya
doktor
Yorum (4)
ali çantabey
kim demişti hatırlayanınız var mı ? giderlerse gitsinler ....
9
Cevapla
Akıllı Tavşan Momo
o paraya o kadar equus asinus iş yükünü gördürüp daha az maaş ile buldukları bu popülasyonu tabii si de "kinder süt dilimi" ile ödüllendirmenin timsali: anlatmaya gerk yok, görüyosunuzzzzzzzzz, okuyorsunuzzzzzzzzzzzz (birkaç edebi sanat yapılmıştır: anlamayana red army bandosu da azdır)
Cevapla
Doktor
altının değerini sarraf bilir
3
Cevapla
cerrah72
@ali çantabey onlarda kucaklarını açtılar seni bekliyordu, sanki el üstünde tutuyorlar. adamlara amele lazımdı. tam oldu işte. ne demek istediğimi ilerde anlarsın.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir