Medimagazin logo
Aile sağlığı merkezinde ilginç görüntüler! İçeri alınmayan hastalara pencereden muayene
Antalya'da bir aile sağlığı merkezine tedavi olmak için gidenler, merkez içine alınmıyor. Doktorlar, odalarının camından dışarıdaki hastalarla görüşüyor ya da merkez kapısına çıkarak, hastaları kontrol edip, reçete yazıyor. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde, pandemi nedeniyle hastaları içeri almadıklarını söyleyen doktorun, hastanın bademciğine telefon ışığıyla bakıp, ilaç tavsiye ettiği görülüyor.
Kaynak: DHA - Semih ERSÖZLER
Aile sağlığı merkezinde ilginç görüntüler! İçeri alınmayan hastalara pencereden muayene
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Muratpaşa ilçesine bağlı Yüksekalan Mahallesi'nde bulunan 30 No'lu M. İhsan Oğul Aile Sağlığı Merkezi'ne giden hastalar, ilginç durumla karşılaşıyor. Hastalar, önce etrafı şeffaf branda ile kapalı alanda bulunan görevliye kimlik numarasını söylüyor ardından görevli, hastalara doktorun ya dışarı geleceğini ya da yan taraftaki odanın camına giderek, görüşeceğini belirtiyor. İlk önce büyük şaşkınlık yaşayan hastalar, sağlık merkezi önüne kurulan brandanın altında doktorun gelmesini bekliyor. Gelen doktor, hastaya şikayetini sorduktan sonra reçete yazmak için tekrar odasına gidiyor. Bazı doktorlar ise odalarında kapalı camın arkasında, hastaya ne şikayeti olduğunu soruyor ve reçete yazıyor.

 

 

O anlar kamerada 

Sağlık merkezinde yaşanan bu olay ise cep telefonu kamerasıyla görüntüleniyor. Doktorun, muayene olmak isteyen hastayı önce sağlık merkezi dışına çağırdığı görülüyor. Hastanın "İçeri geçilmiyor mu?" sorusuna doktor, "Pandemi nedeniyle biz hasta olmayalım, diye hastaları içeri almıyoruz, 2 kez Covid geçirdim" diye cevap veriyor. Hastanın diğer sağlık merkezlerinde içeri alındığını söylemesi üzerine doktor, "Bizim havalandırmamız yeterli değil" yanıtını verirken, kapı önündeki kişiye ne şikayeti olduğunu soruyor ve telefonunun ışığıyla bademciğine bakıyor. 

 

 

antalya
aile sağlığı merkezi
muayene
pandemi
Yorum (9)
aile hekimi
Ben de aile hekimliği yapıyorum.21 yıllık doktorum.Yazın Antalya muratpaşa 10.nolu asm 'de boş yer olduğu için bakmaya gittim .Aynı tablo orda da söz konusuydu.32 yıllık bir doktor arkadaş vardı,kendimi kibarca tanınttım ama bir küfür yemediğim kaldı.o arkadaş da benim gibi Akdeniz Tıp mezunuymuş.Nasıl olmuş da aynı hocalardan eğitim almışız halen daha düşünüyorum...o arkadaşa gerek hasta yakınlarına yukarıdaki muamelenin aynısını yaptığı için gerekse bir hekime karşı tutumundan dolayı belki bişey demedim ama AYNI MESLEĞİ YAPTIĞIM İÇİN UTANDIM.BU MESLEĞİN BİR ONURU VAR ONA ÖNCE BİZ SAHİP ÇIKMALIYIZ
78
Cevapla
Samet sahan
Boyle bir sacmalik olamaz olmamali keske doktorlarinda ifadelerine basvurulsaydi.tek tarafli yapilan bu haberin dogrulugu supheli.
33
Cevapla
SERHAN
yandaş basın gibi çalışıyorsunuz siz onu bunu bırakında 14 martta hekimlere verilen sözleri haber yapında göreyim sizi...
58
Cevapla
Hasan Kerbiç
telefonun ışığıyla bademciğe bakmak suçmuymuş anlamadım.Bence cep telefonunun en harika özelliklerinden biride hazır ışık kaynağı olarak kullanılabilmesidir.
54
Cevapla
Ayt12
Bademcik tamam da, basurum var diyen hastaya nasıl davranılacak ?
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300