Medimagazin logo

Acil poliklinikleri rahatlatacak uygulama

Sağlık Bakanlığı!nın mesai dışı saatlerde acil servislerde yaşanan yoğunluğu azaltmaya yönelik yeni düzenlemesi, Kocaeli'de ilk olarak Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nde uygulamaya konuldu.
Acil poliklinikleri rahatlatacak uygulama
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KOCAELİ-İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, hastanelerin acil polikliniklerine başvuran, acil müdahale gerektirmeyen ve ayaktan tedavisi sağlanabilecek durumdaki hasta başvurusunun yüksek olması, aynı zamanda bu hastaların ertesi gün tekrar muayene, tetkik ve tahlil için branş polikliniklerine müracaat etmeleri nedeniyle başlatılan 'Mesai Dışı Poliklinik ve Müstakil Acil Branş Nöbeti Uygulaması' sayesinde, acillerde yaşanan yoğunluk azaltılmış olacak.

Genelge gereğince başlatılan uygulamaya göre Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nin acil servise yakın bölümünde poliklinik odaları tahsis edildi.

Mesai dışı poliklinik uygulaması hafta içerisinde hasta müracaatının en yoğun olduğu mesai saati bitiminden saat 24.00'e kadar, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde ise 08.00- 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Mesai içi veya dışında Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nden hizmet almak isteyen vatandaşlar www.gebzedh.gov.tr internet adresinden online olarak ya da 655 10 11 numaralı telefondan ulaşarak randevu alabiliyorlar. Uygulama, mesai saatlerinde polikliniklere gelme imkanı bulunmayan hastalara da büyük kolaylık sağlayacak.

acil
poliklinikleri
rahatlatacak
uygulama
Yorum (2)
c.t
Acil girişlerden fark alınmadığı sürece bu problem çözülmez. Ya da hafta sonu tatili kaldırılıp her doktor 7/24 saat çalıştırılmalı.O zaman problem biter.
0
Cevapla
Dr. E.Ş
Devlet hastaneleri Acilin problemleri ile uğraşırken özel sektörde acil olmayan acil girişleri ile vurgun yapmaya devam ediyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir