Medimagazin logo

Abisini örnek aldı doktor oldu! Diplomasını abisinin elinden aldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi 10. Dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Törende mezun olan intern Doktor Dilara Rümeysa Sarıtaş’a mezuniyet belgesini doktor olan abisi Dr. Tahir Burak Sarıtaş verdi
Kaynak: Sabah - Hasan Çakmak
Abisini örnek aldı doktor oldu! Diplomasını abisinin elinden aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Tıp Fakültesi 10. Dönem mezuniyet töreninde ilkler yaşandı.

Mezun olan İntern Doktor Dilara Rümeysa Sarıtaş, küçüklüğünden itibaren kendisini örnek aldığı doktor olan abisinin elinden belgesini almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Aileme söz vermiştim bende doktor olacağım abim gibi hastalara şifa olacağım diye. Şimdi o hayalimi gerçekleştirdim. Doktor oldum çok mutluyum" dedi.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzman olarak görev yaptığını söyleyen Dr. Tahir Burak Sarıtaş, "5 yıllık doktorum. Bende uzmanlığımı bu yıl aldım. Kırıkkaleliyiz. Kardeşimin mezuniyeti için buradayım. Öncelikle kardeşim gibi mezun olan ve tüm arkadaşlarını tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Kardeşimin belgesini benim vermem ayrı bir mutluluk. Bundan sonrada kardeşimin yanında olmaya devam edeceğim. Bu mutluluğu bana ve ailemize yaşattığı için kardeşime özellikte teşekkür ediyor ve kutluyorum" dedi.

doktor
abi
kardes
dr tahir burak saritas
tip ogrencisi
diploma
dilara rumeysa saritas erzincan
Yorum (3)
Saliha yıldırım
erzincan da varsa her ilde tıp fakültesi olmalı
4
Cevapla
ali özkurt
demek ki abisi örnek doktor. inşallah doktor hanım da insanlara faydalı hastalara da şifalı olur. çok yakında görürüz.
1
Cevapla
Haluk
@saliha yıldırım erzincan da 3.orduda var her ilde 3.orduda olsun mu üniversitelerin çoğalması egitim kalitesini düşürür
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir