Medimagazin logo

ABD: Disiplin soruşturması açılan doktor hastaların serumuna zehir kattı!

Kendisine açılan disiplin soruşturmasına öfkelenen ABD'li bir doktorun çalıştığı klinikteki hastaların serumlarına 'zehir' kattığı ortaya çıktı.
Kaynak: Hürriyet
ABD: Disiplin soruşturması açılan doktor hastaların serumuna zehir kattı!
Raynaldo Ortiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Teksaslı bir doktor, çalıştığı klinikteki hastaların serumlarına 'kalp durdurucu' zehir enjekte etmekten suçlu bulundu.

Hürriyet'in FOX 4'ten aktardığı habere göre, 12 kişilik jüri, yaklaşık yedi saat süren müzakerelerin ardından Dr. Raynaldo Ortiz'i 10 suçtan suçlu buldu. 

Kan donduran olay 2022 yılının yaz aylarında Ortiz'in çalıştığı Baylor Scott & White Surgicare kliniğindeki hastaların acil tibbi durumlar yaşaması ile ortaya çıktı.

Misilleme olarak gerçekleştirmiş

Aynı hastanede çalışan doktor Melanie Kaspar'ın kendini kötü hissettikten sonra serum bağlatması ve aniden hayatını kaybetmesi sonrası Ortiz serum torbalarına sinir bloke edici ve 'kalp durdurucu' zehir enjekte etmekle suçlandı.

Federal savcılar, doktorun söz konusu eylemleri kendine açılan disiplin soruşturmasına misilleme olarak gerçekleştirdiğini vurguladı.

Güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı

Dava dosyasına göre, Ortiz'in eylemleri sonucunda birçok hastanın kalp krizi geçirdi. Mahkemeye kanıt olarak sunulan güvenlik kamerası görüntülerinde doktorun 19 Ağustos 2022 tarihinde ameliyathanenin dışındaki paslanmaz çelik ısıtıcıya bir serum torbası yerleştirdiği görülüyor. Dakikalar sonra başka bir personel bu torbayı alıyor ve kısa süre serumun verildiği hastanın kalp krizi geçirdiği öğreniliyor.

Serum aldıktan sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden doktor Melanie Kaspar'a yapılan otopsi de kadının ameliyat sırasında kullanılan uyuşturucu bir madde ile zehirlendiğini ortaya koydu.

13 hasta kalp krizi geçirdi

FOX 4, 2022 yılının Mayıs ve Ağustos ayları arasında benzer bir şekilde kalp krizi geçiren hasta sayısının 13 olduğuna dikkat çekerken, New York Post gazetesi Oritz'in kendisine açılan disiplin soruşturması sonrası hastanedeki diğer doktorları suçladığını yazdı.

Ortiz'in iki ila üç ay içinde hapis cezasına çarptırılması bekleniyor. ABD medyası doktorun hayatının geri kalanını federal hapishanede geçirebileceğini iddia ediyor.

abd
doktor
teksasli doktor
raynaldo ortiz
Yorum (1)
Özgür Kurtul
şu almanların da, soykırımdan sonra yahudilere kendilerini affettirmek için yapmadıkları maymunluk kalmadı. filistin davasına çok yakın hissetmememe rağmen ben bile kıl oldum.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir