Medimagazin logo

2022 Yılı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası başvuru değerlendirme sonuçları açıklandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2022 Yılı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası başvuru değerlendirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu
Kaynak: MEDİMAGAZİN
2022 Yılı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası başvuru değerlendirme sonuçları açıklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden başvurusunu kesinleştiren adayların başvuruları değerlendirilmiş olup değerlendirme sonuçları PBS üzerinden ilan edilmiştir. Başvurusu ret edilenlerin 8 Aralık 2022 – 9 Aralık 2022 (saat 18:00’e kadar) tarihleri arasında PBS’ye giriş yaparak değerlendirme sonucu formunda yer alan itiraz gerekçesi alanını doldurup formu kaydetmeleri ve var ise itirazla ilgili belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir. 

23 Kasım tarihli duyuruda şunlar kaydedilmişti: 2022 Yılı 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurasına ait ilan metninde 23 Kasım 2022 Çarşamba saat 18.00 olarak yer alan son başvuru süresi 28 Kasım 2022 Pazartesi saat 18.00’ e kadar uzatılmış olup, kuraya ait ilan metni ve takvimi bu tarihe göre güncellenmiştir.

İlan Metni

Münhal Kadrolar
 


 

saglik bakanligi
4 donem ilk defa ve yeniden atama kurasi
basvuru degerlendirme
degerlendirme sonuclari
Yorum (4)
tüm atamalarada hizmet puanı esas olmalı ve herkes başvurabilmelidir
açıktan atamada 2 antalya kadrosu helal olsun arkadaşlara...bizler 50.000 puan ile orta anadoluya ancak gidebiliyoruz, bazıların 5.000 puanı dahi yok yöntemi bulmuşlar özele geç kadroyu açtır, yeniden açıktan atamayla en güzel yerleri kap... hizmet puanı niçin var peki? hak yeniyor.
22
Cevapla
atayan biz değiliz ama etkilenen bizleriz
açıktan atamayla pdc kadrosu dolu olan hastanemize atanan biyokimya uzmanları ek ödemelerimizin kesilmesine yol açmaktadır, yapılan bu atama ile 80 branş için uygulanmayan sadece 2 branş (biyokimya ve mikrobiyoloji) için uygulanan ek ödeme kesintilerinden dolayı mağduruz. acilen düzeltme gerekir.
20
Cevapla
Yeşil Kentte Bir Biyokimya Uzmanın Hikayesi...Biyokimya ve Mikrobiyoloji PDC Mağduriyetine Son...
torpilli kişi aynı ilde özelde çalışmaktadır sonra canı devlete geçmek ister pdc kadrosu dolu olmasına rağmen istediği hastane açıktan açamaya açılır ve pdc fazlası olarak atanır. kendisi de mağdur olacağı ve torpili büyük olduğu için o hastanenin pdc kadrosu da arttırılır peki torpili olmayanlar??
21
Cevapla
hizmet puanı tek kriter olmalıdır
hekimler için 4-5 atama şekli var, ilk atama hariç hepsi tek ortak atamada birleştirilmeli, her kuraya herkes başvurabilmeli ve atamada sadece hizmet puanı esas olmalıdır. bu yapılmazsa kadrolar batıda şişer. pdc 5 olan yere 7 hekim atanır 5 yıl sonra 12 oluruz. bir odada 4-5 masa kurarız artık.
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir