Medimagazin logo

109. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ilanı yayımlandı

Sağlık Bakanlığı, 109.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına başvuracak adaylar için ilan yayımladı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
109. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ilanı yayımlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda, tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan, tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 25 Ocak tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 109. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına alınacağı ifade edildi.

Bakanlıkça yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 109. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç  25/01/2023 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 25/01/2023 tarihi saat 18:00’e  kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9  06800 Çankaya /ANKARA  adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir."

saglik bakanligi
109donem dhy
kura
doktor
hekim
dhy
mecburi hizmet
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir