Medimagazin logo

Yolsuzluğa karşı çıkan ortopedi uzmanı darp edildi!

Kahta Devlet Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr. Şevket Ergun Güzel, iddialara göre yolsuzluğa karşı çıktığı için Hastanenin sekreteri tarafından darp edildi.
Kaynak: memurlar.net
Yolsuzluğa karşı çıkan ortopedi uzmanı darp edildi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İddialara göre bundan 2 ay önce Adıyaman Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr Abdulkadir D., Dr Ergun Güzel'e imzalaması için bir rapor gönderdi. Raporun usulsüz olduğunu ve devleti zarara uğrattığını ileri süren Dr Güzel raporu imzalamadı. Olay sağlık bakanlığına intikal ediyor, başhekim ve diğer şahıslar hakkında soruşturma açılıyor.

Bakanlık müfettişlerinin olayı soruşturmasıyla, Başhekim Dost tarafından sürekli tehdit ve tacizlere maruz kaldığını söyleyen Dr Şevket Ergun Güzel sosyal medyada paylaştığı videoda şunları söyledi.

"Benim , Başhekim Abdülkadir D. diğer Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve medikalcı Ayan B'..nin birlikte yaptıkları ihalede, çok yüksek fiyat nedeniyle kamu zararı oluşturduğu, ihale ve hasta ameliyatında kullanılmadığı halde kazanç sağlamak için fatura edilen malzeme yolsuzlukları ile ilgili soruşturma açtırmıştım. 2 hafta önce konu ile ilgili hastaneye bakanlık müfettişi gelmişti. 2 ay önce başhekimin gönderdiği uygunsuz raporu imzalamadığım için başhekimin talimatıyla 'sana gönderilen raporu imzala bu Kahta'nın iti köpeği çoktur diye' tehdit eden başhekim sekreterliğini ve uygunsuz işlerini takip eden Osman Y'.. tarafından bugün bir sorununuz varsa konuşarak halledelim diye çağırıldım. Hastanenin 300 metre ilerisinde boş bir arazide 'seninle bir derdim yok başhekim diğer ortopedist Bülent T. ve medikalcı Ayan B'..nin yaptığı yolsuzluklar nedeniyle ceza alacaklar sen haddini bil bana dik dik bakma diye uyardım.

Bunun üzerine sana daha önce söylediğim gibi başhekime dokunmaya çalışan bana dokunmaya çalışmıştır diye üzerime saldırarak darp etti. Gözümden, çenemden ve dudağımdan yara aldım."

Dr. Güzel, saldırıdan sonra kendisini darp eden şahıs ve başhekimden davacı oldu.

 

kahta devlet hastanesi
yolsuzluk
Yorum (13)
Ahmet gümüş
Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyorum. Ortopedi hekimi arkadaşımıza bir kaç önerim var, videoyu izledim. Gidip savcılığa, ihaleye fesat Karıştırıldığına dair suç duyurusunda bulunsun. Vali bey den randevu istesin, valiye durumu anlatsın, dilekçe versin. Gelsin sağlık bakanlığına ve kamu ihale kurumuna inceleme için dilekçe versin. Dik duruşundan dolayı tebrik ediyor, menfur saldırıyı gerçekleştiren ve azmettrienlerin de en kısa sürede cezalandırılmasını umuyorum
66
Cevapla
Dikkat et
Başhekim bunca şeye rağmen görevde olduguna göre arkası sağlam.
69
Cevapla
Vakit
Yara derin. Dağlama vakti geldi. Devletinin, milletinin menfaatini korumaya çalışan bu meslektaşımıza, devletin (özellikle yargının) sahip çıkması şart.
83
Cevapla
Yeter
Dogru tektir. Oylesi boylesi yoktur. Dik durmuşsunuz. Şu an sıķıntı yaratır. Darp, geçici, vs Yillar once hizmet alimi odemelerinde, boyle baskilari huzursuzluklari gorduk.Dogrudan şaşmadik, kötüler yok oldu, dogru olan sonunda gecte olsa kazandi. Bunlar yillar sonrada olsa sayistay denetlemelerinde ortaya cikiyor. Hicbir şey gizli kalmiyor. Dogru olani yapmissiniz.
28
Cevapla
Nrş
Hayatımda şunu kesinlikle gördüm tecrübe ettim ki haksız kazanç kesinlikle size dağdaki çobanın huzurunu aratır.Sapmayin HAK tan ,Helalden şaşmayın.Haksizliga ücret adaletsizligine susmayın ama harama bulaşmayın emin olun perişan olursunuz.Bunlar kuru söz laf değil zerre ilahi adalet şaşmaz şaşmıyor.Bu kâinatı böyle uyum ahenk içinde ilim ve kudret ile yaratan ALLAH sanmayınki başıboş bırakır insanı .Uzun uzun anlatmayım bu hacı hocalık edebiyat laf salatası değil.Eğer mutluluk huzur bereket sonu hayır bir yaşam istiyorsan asla harama bulaşma.Harama bulaşıpta yanına kar kalanı görmedim.
51
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir