Medimagazin logo

Yoğun bakım servisinde akılalmaz olay: 'Son bir kez görmek istiyoruz' deyip, zorla içeri girdiler!

Denizli Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybeden hastanın yakınları, şifreli kapıyı zorla açarak içeriye girdi. İçinde kadınların da bulunduğu 5-6 kişilik grup, sağlık çalışanları ve güvenlik görevlilerinin engellemek istemesine rağmen yoğun bakıma girerek diğer hastaların da hayatını tehlikeye attı.
Kaynak: DHA
Yoğun bakım servisinde akılalmaz olay: 'Son bir kez görmek istiyoruz' deyip, zorla içeri girdiler!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, dün saat 16.30 sıralarında Denizli Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. 15 yıldır kronik böbrek sorunları yaşayan erkek hasta L.K. (62), rahatsızlanarak zatürre şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Hastanenin yoğun bakım servisine kaldırılan hastanın durumu kötüleşti, tüm müdahalelere rağmen dün hayatını kaybetti. Müdahale sırasında yoğun bakım servisi önünde bekleyen yakınları, hekimlerin vefat haberini bildirmesinden sonra 'son bir kez görmek istediklerini' söyleyerek yoğun bakım ünitesine girmek istedi. 

Yoğun bakım servisinin şifreli kapısını zorlayarak açan, içinde kadınların da bulunduğu grup, doktorların, serviste görevli sağlık çalışanları ve güvenlik görevlisinin uyarı ile müdahalesine rağmen yoğun bakıma zorla girdi.

 

'Beyaz kod' verildi

Denizli Devlet Hastanesi'nde görevli güvenlik personeli, olaya müdahale ederek grubu dışarı çıkarmaya çalıştı. Bu sırada yoğun bakım servisi içinde sağlık çalışanları ile hasta yakınları arasında arbede yaşandı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Olay nedeniyle 'beyaz kod' uyarısı verildi. Uyarı üzerine çok sayıda güvenlik görevlisi yoğun bakım servisine sevk edildi. 

Görüntülerde hasta yakınlarının zorla girdiği yoğun bakımda sağlık durumu kritik olan hastaların olduğu görüldü. Güvenlik görevlileri bir süre mücadele ettikten sonra içeri giren grubu güçlükle dışarı çıkardı. İzole bir ortamda gözetim altında tutulan diğer hastaların sağlık durumlarını hiçe sayan grup hakkında işlem başlatıldı.

Suç duyurusunda bulunuldu

İl Sağlık Müdürlüğü üniteye zorla giren kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Olay sırasında saldırı ve hakarete maruz kalan sağlık personelleri de şikayetçi oldu. 

Denizli Tabip Odası da olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Denizli Devlet Hastanesi'nde dün yaşanan müessif olayı şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Yoğun bakımda yatan hastaların hayatını tehlikeye atan, sağlık çalışanlarını tehdit eden kişiler hakkında yetkililere gerekli işlemleri ivedilikle başlatma çağrısı yapıyoruz" denildi.

 

denizli
denizli devlet hastanesi
yogun bakim
Yorum (7)
ben de kınayayım
ne değişecekse.
5
Cevapla
Nedim
bir hekim olarak yoğun bakım ismi verilen hapishanelerden bende şikayetçiyim...annemi ziyaret için binbir rica ile girdiğim yoğun bakımdaki görüntü beni dehşete düşürdü..bayan bir hasta cirilciplakti ve üzeri ortulmemisti..başka bir hastanın tepesindeki klima sonuna kadar açılmıştı .vs vs..
6
Cevapla
Nedim
yogun bakım denilen yerlerde bakımsızlıktan hasta olur insan..siz siz olun yoğun bakıma yatirmayin hastanizı..bir nevi tecrit ediyorlarki rezilliğe tanık olmasın hasta yakinlari
4
Cevapla
ali sandıkçı
alkışlanacak sağlık politikaları dönüşümü.. siyasetin , oy uğruna faciaya dönüştürdüğü vatandaş algısı..
3
Cevapla
Nuran
ege üniversitesinde bir kadın hastaya yoğun bakımda tecavüz edilmişti..yoğun bakımlar teknisyen ve hemşirenin insafına terkedilmis. .hiçbir denetim yok...kendini padişah ve kraliçe sanan personelin ego tatmin yeridir..acilen önlem alınmalı hasta yakınlarının hastasını görmesine izin verilmelidir...
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir