Medimagazin logo

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi için yardım çağrısı

Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet veren Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 12 küvöz sayısının 30'a yükseltilmesi için hayırseverlerden destek bekliyor.
Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi için yardım çağrısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Hastane bünyesinde yaklaşık bir yıl önce faaliyete geçen ünitenin görevlileri, küvöz sayısını arttırmak için kolları sıvadı. Hastane Müdürü Muzaffer Balsoy ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Dr. Hese Coşar, ünite hakkında bilgi verdi.

 

Müdür Balsoy, ünitenin 450 bin lira harcanarak hizmete girdiğini söyledi. Sekizi ikinci ve dördü birinci basamak olmak üzere 12 küvöz bulunduğunu aktaran Balsoy, bir yenidoğan uzmanı ve 15 hemşirenin görev yaptığını bildirdi. Ayda ortalama 65 yenidoğanın hasta yatış çıkış yaptığını kaydetti. Dr. Coşar ise ünitenin kapasitesi yeterli olmadığından bazı bebekleri İzmir'e gönderdiklerini belirterek, “Şu anda tam kapasite hizmet veriyoruz. Bazı hastaları, yerimiz olmadığı için İzmir'e sevk etmek durumunda kalıyoruz. Bunun için 12 küvözlük kapasiteyi, 30'a yükseltmeyi hedefliyoruz. Sağlık Bakanlığı ile gerekli girişimlere başladık ancak hayırseverlerimizin de bu konuda desteğine ihtiyacımız var.” dedi.

yenidoğan
yoğun
bakım
ünitesi
için
yardım
çağrısı
Yorum (2)
seher doktor
Bir ayda 65 bebeğin yatış ve çıkışı yapılıyor denilmiş. Bence bu 65 hastanın en fazla 15 inin yeni doğan yoğun bakım gerektirdiği kanaatindeyim. Çünkü bir bebeğin yeni doğan yoğun bakım servisinde 1 günlük yatış bedeli olarak hastaneye yaklaşık 1300-1500 tl para kazandırmaktadır. Bu nedenle gereksiz yatışlar çok fazla yapılmaktadır. SGK kesilen faturalardan biliyordur bunu.
0
Cevapla
dr mb
Dr seher hanimin yorumuna katilmiyorum. Manisa gibi bir sehirde 12 kuvoz cok az 1 ve 2 duzey oldugu icin sirkulasyon hizli o yuzden aylik hasta sayisi fazla gozukuyor ortalama hasta sayisi zaten o rakamlarda olur. ayrica devlet hastanelerinde hasta basi odenen ucret 1 ve 2 duzey icin telaffuz edilen rakamin 1/3- 1/4 u kadar dr a dusen puan ise hasta basi normal poliklinik te hasta bakilan hasta puani kadar.oradaki arkadasa Allah kolaylik versin. Ozellikle hasta sevki icin yer ararken
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir