Medimagazin logo

Yeni yıla da darpla giriyoruz!

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’nde görev yapan asistan hekim Turan Acar hasta yakınları tarafından darp edildi.
Yeni yıla da darpla giriyoruz!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şifa verdi, darp edildi (!)

Bir hafta önce bizzat katıldığı ve yönettiği operasyon sonucunda şifa bulan hastanın yakınlarının sebep olduğu darp olayını, Dr.Acar şu şekilde anlattı:

“Hasta muayanesi için poliklinik bölümümüze indim. Muayane odasında geçen hafta ameliyat ettiğim hastayı gördüm. Hasta ve hasta yakınlarına sıraları geldiği zaman muayanelerini gerçekleştireceğimi, bu sırada birçok hasta içeri girip çıkacağından ve namahrem durumlar oluşabileceğinden, dışarıda beklemelerini rica ettim. Bunun üzerine hasta yakınları bana “doktor olmuşsun ama adam olamamışsın diye hakaret ettiler”, ardından da üzerime yürüyerek yüzüme gözüme yumruk atmaya başladılar, yüzüm gözüm morardı, diğer hastalarıma hizmet veremez hale geldim, ” dedi.

Maruz kaldığı olay sonucunda diğer hastaların da sağlık hakkının şiddet uygulayan kişiler tarafından gasp edildiğini ifade eden Dr.Acar, darp olayına karışan hasta yakınlarından şikayetçi oldu.

yeni
yıla
da
darpla
giriyoruz!
Yorum (3)
RKTR
Dövülen doktorun acilen “Sağlık Meslekleri Kurulu” na şikayet edilmesini öneriyorum.
0
Cevapla
Tip doktoru
Gecmis olsun meslektaşım, biz söyleyince bazı yarım akıllı doktorlar beni dövmüyorlar, haketmissindir diyorlardı, yakında her doktor 5 dkligina meşhur olacak, dayak sonucu gazetelere çıkacak Bu aile muayenelere babalarını onceden sırtlarında çıkarıyorlarmış saglik Bakanı öyle diyor, şimdi enerjileri kaldığı için doktor dövmüşler
0
Cevapla
BEDRETTİN ALYAMAÇ
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN MESLEKTAŞIM.BUNLAR NANKÖR İNSANLAR..NE YAZIKKİ YAPANLARIN YANINA KAR KALIYOR LÜTFEN DAVANDAN VAZ GEÇME VE HUKUKU ÇALIŞTIR.............
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir