Medimagazin logo

Yazlıkçıya özel doktor

BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte aile sağlığı merkezlerinde misafir hasta poliklinikleri açıldı. Ören Aile Sağlığı Merkezi'ndeki polikliniklerin açılış törenine katılan Kaymakam Osman Yenidoğan tansiyonunu ölçtürdü.
Kaynak: HÜRRİYET
Yazlıkçıya özel doktor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Burhaniye'de, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte sağlık merkezlerinde hasta yoğunluğu artarken, Ören ve Orjan semtlerinde, misafir hasta poliklinikleri açıldı. Ören Aile Sağlığı Merkezi'nde Dr. Bülent İnce ve Dr. Ufuk Doğan yıl boyu hastalara bakarken, Dr. Beytullah Canbazoğlu da misafir hasta polikliniğindeki hastalarla ilgilenecek. Orjan Aile Sağlık Merkezi'nde ise Dr. Mehtap Uçar, misafir hastalara bakacak. Yeni göreve başlayan doktorlara başarı dileyen Kaymakam Osman Yenidoğan, Dr. Beytullah Canbaz'a tansiyonunu ölçtürürken, hizmetin ayağa geldiğini söyledi. İlçe Sağlık Müdür Vekili Dr. Faruk Kendigelen de, Ören Aile Sağlık Merkezi'nde, geçtiğimiz yıl 12 bin 82'si misafir olmak üzere toplam 37 bin 573 vatandaşa sağlık hizmeti verildiğini söyledi. Misafir hasta poliklinikleri Eylül ayına kadar hizmet vermeye devam edecek.

yazlıkçıya
özel
doktor
Yorum (9)
V k
Tansiyon ölçülmesi :)) Oooff off
0
Cevapla
hasan ali
zaten aile hekimi sadece tansiyon ölçer başkada bir işe yaramaz demek bu yazık
0
Cevapla
Debreli Hasan Aga
Hizmet ayağa mı gelmiş? Ayağa gelen hizmetin kalitesi düşük olur. Ayağa gelen hizmet bir müddet sonra "hezimete" dönüşür, yapana usanç verir. Ucuz etin yahnisi kara olur. (H)asan Aganızdan sülemesi. Önce hekimliğe saygı duy ki faide göresin. Karşısındakine saygı duyan kendine saygı duyar demektir. Şu, "sağlık hizmeti ayağa" gelmiş laflarını bırakın. Türkçe çok zengin bir dildir.Hep aynı kalıplar bıktırdı artık. Örneğin "sağlık hizmetine artık daha yakınız de Ha bir de tansiyon ölçtürüren konuşma istersen. 10-20 mm Hg yüksek çıkar. Yanlışlıkla hap map yazarlar sonra.
0
Cevapla
Gökhan D.
Ölçtürdü değil. Doktor tansiyon ölçümünü uygun gördü, tansiyonu ölçüldü. Kalıplar önemli.
0
Cevapla
Ezik
Kaymakam kolunu uzatıp doktora "tansiyonumu ölçer misin doktor bey" der, doktor da ölçer. Volkan gibi ezikler de gazetede haberi şöyle yapar: "Kaymakam doktor beye tansiyonumu ölçmeyi gerekli görüyor musunuz diye sordu. Sayın doktor bey kaymakama bakıp değerlendirdi, tansiyon ölçülmesini gerekli gördü ve ölçme operasyonunu gerçekleştirdiler." Ezik aile hekimleri bunda da bir kusur bulur ama neyse.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir