Medimagazin logo
Yabancı doktorda işler tersine döndü!
Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Hamad Al-Manaa, Türk firmalarını ülkesine davet ederek, "Ülkemizde yeni bitmiş veya inşa halinde 100 hastane ve 2 bin sağlık merkezi bulunuyor. Bunların donanıma ihtiyacı var" dedi
Yabancı doktorda işler tersine döndü!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ANKARA (İHA) - Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Hamad Al-Manaa, Türk firmalarını ülkesine davet ederek, "Ülkemizde yeni bitmiş veya inşa halinde 100 hastane ve 2 bin sağlık merkezi bulunuyor. Bunların donanıma ihtiyacı var" dedi.


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunan Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Al-Manaa ile makamında görüştü. Bir süre baş başa görüşen iki bakan, daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Akdağ, Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'ndan bakan düzeyinde Türkiye'ye ilk kez bir ziyaret söz konusu olduğunu ve iki ülke arasında işbirliğini pekiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

"Maalesef ilişkilerimizi yakınlaştırmakta geç kalınmış. Ancak bunu telafi etmek istiyoruz" diyen Akdağ, toplam 30 milyonluk nüfusa sahip körfez ülkeleriyle ilaç, sağlık personeli ve karşılıklı sağlık tesisleri yatırımları konularında işbirliği içinde olacaklarını dile getirdi.

Bakan Akdağ, Türkiye'de yapılmasını planladıkları sağlık kampüsü tesislerine Suudi Arabistan'dan da talipli yatırımcı beklediklerini söyledi. Bu konuda yanlış anlama olmaması gerektiğini kaydeden Akdağ, Suudi sermayesine özel bir durum olmadığını vurgulayarak, "Biz tesislerimiz için ihale açacağız. Bunu ikili anlaşmalarla yapmayacağız. İhaleyi yerli veya yabancı kim kazanırsa o tesisi yapacaktır" diye konuştu.


Konuk Bakan Al-Manaa da, Türkiye'ye işbirliği kapılarını sonuna kadar açtıklarını ifade ederek, "Kralımız Bin Abdülaziz'in imza attığı işbirliği anlaşması çerçevesinde Türk firmalarını davet ediyoruz. Ülkemizde yeni bitmiş veya inşa halinde 100 hastane ve 2 bin sağlık merkezi bulunuyor. Bunları tefriş etmek için firmalarınızı bekliyoruz. Özellikle ilaç firmalarını piyasamızda görmek istiyoruz" diye konuştu.

Konuk bakanın Türkiye'den doktor talebinde bulunduğu da öğrenildi.
yabancı
doktorda
işler
tersine
döndü!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300