Medimagazin logo

Vodafone Türkiye Cep Sağlık platformunu tanıttı

Vodafone Cep Sağlık Kartı ile kullanıcıya özel bir sağlık kimlik kartı oluşturulması sağlanıyor ve kullanıcının yetki vermesi halinde sağlık bilgileri bulutta barındırılıyor
Vodafone Türkiye Cep Sağlık platformunu tanıttı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL - Vodafone Türkiye, mobil sağlık platformu Vodafone Cep Sağlık'ı abonelerinin hizmetine sundu.

Vodafone Cep Sağlık platformunun tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, Türkiye'de dijital dönüşüme liderlik etme kararlığında olduklarını belirterek, dünyanın ekonomik ekseninin batıdan doğuya doğru kaydığını ve bu sürece başta mobil olmak üzere genişbant ve dijital teknolojilerin önderlik ettiğini kaydetti.

Türkiye'nin bu yeni ekonomik eksende hakettiği yeri alabilmesi için bir an önce dijital dönüşüm ve bilgi toplumu denilen süreci tamamlaması gerektiğini ifade eden Öğüt, "Biz Vodafone Türkiye olarak bu süreçte çok etkin bir rol alabileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle de daha önce paylaştığımız dijital dönüşüm hareketini başlattık. Buradaki amacımız iki aşamalı bir program ile dönüşüme liderlik edebilmektir. Bunun birinci aşaması teknoloji, servis ve sosyal yatırımlarımızla dijital dönüşümün önünü açmak istiyoruz. Diğer aşaması da bu yatırımın üzerine kurduğumuz ürün ve servislerdir. Bir an önce Türkiye'deki herkese ilham verebilmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Öğüt, mobil iletişim teknolojileri başta olmak üzere dijital dönüşümün, hayatın her alanında önemli etkilerinin olacağını anlatarak, "Dijital dönüşümün sağlık alanını ne kadar değiştirdiğini görebiliyoruz. SMS'ten telefon görüşmesine kadar sağlıkta bir değişim görüyoruz" dedi.

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'nin içinde bulunduğu OECD ülkelerinde 2017 yılına kadar 400 milyar dolarlık bir tasarrufun mobil sağlık ve mobil teknolojiler tarafından gerçekleştirileceğinin öngörüldüğünü dile getiren Öğüt, bu bilinç ile Vodafone Türkiye olarak lider sağlık kuruluşlarıyla iş birlikleri yaptıklarını ve pek çok ürün ve servisleri bir araya getirdiklerini söyledi.

Öğüt, bilginin paylaşılmasının çok önemli olduğunu aktararak, kullanıcının izin vermesi halinde bilgilerin 50 ildeki 400'den fazla özel sağlık kuruluşunun kullanımına açık olacağını dile getirdi.

- "Evde bakım hizmetlerinden sağlık koçluğuna kadar geniş bir hizmet yapısı var"

Artı Sağlık Kurucu Ortağı Buket Pilavcı da Vodafone ile hayata geçirdikleri Vodafone Cep Sağlık platformunun kendi alanında bir ilk olduğunu belirtti.

Artı Sağlık Kurucu Ortağı Hüseyin Kurt, sağlık sektöründe olduğu gibi mobil iletişim sektöründe de çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, "Bu iki sektörü birbirine yakınlaştıracak çözümler ile uzun süredir çalışmalar yürütüyorduk. Vodafone Cep Sağlık platformu bireylerin kendi sağlık bilgilerini yönetmesi ve koruması üzerine yapılandı. Bunun içinde tıbbi danışmadan sağlık kartına, sağlık koçluğundan evde bakım hizmetlerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesi var" bilgisini verdi.

- "Karta 5 iş gününde sahip olunabiliyor"

Vodafone Bireysel Servisler Direktörü Ömer Kuyucu da Cep Sağlık platformunun sağlık risklerini yönetmek ve daha sağlıklı bir hayat yaşamak için tamamlayıcı bir hizmet olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Platformun özü bilgi ve danışma servisleri, hastalık durumunda hastalığı yönetme ve sağlık kayıtlarının bir yerde bulunmasından oluşuyor. Cep Sağlık platformunun hizmetlerinden ilki Cep Sağlık kartları kişiye özel çipli kartlardır. Bu kartlar içerisinde her türlü kişisel bilginiz sizin izin verdiğiniz şekilde bulut sisteminde barındırılıyor. Cep Sağlık VIP kartı ile ek hizmetler alıyorsunuz. İkinci ürünü ise Kişisel Sağlık Yönetimi ile ihtiyaç anında tıp doktoruna ulaşmak için danışma hattı, sürekliliği devam eden hastalıklar için sağlık danışmanı, psikolojik danışma hattı, sağlık koçu, hastalık yönetimi, sağlık dosyasını barındırıyor. 5 iş gününde sağlık kartı kişiye ulaştırılabiliyor."

Kuyucu, üçüncüsünün ise SMS Bilgi Servisleri ara yüzünde sağlıklı yaşam, beslenme, diyabet, hamilelik süreci ve bebeğin sağlığı ile ilgili bilgi alındığını vurgulayarak, "Son hizmet ise Ambulans ve Evde Sağlık hizmetleridir. Tüm bu hizmetleri Artı Sağlık ile birlikte önleyici sağlık kapsamında erişim kolaylığı sağlamak için sunuyoruz. Bunun hizmetler için sağlık danışma hattımız 1120, 'vodafonecepsaglik.com' ve Cep Sağlık uygulamamız var. 400'den fazla iş ortağımız da bulunuyor" şeklinde konuştu.

Bu hizmetten nasıl faydalanılacağına ilişkin soruya da Kuyucu, "Uygulama ücretsiz, bilgi SMS hizmetleri hariç bazı hizmetlerin ücretleri bulunuyor. Kimi servisler tüm operatörlerin müşterileri için geçerli kimisi için de Vodafone abonesi olmanız gerekiyor" yanıtını verdi.

Kuyucu, bulutta kişisel bilgilerin saklanması için kullanıcının bir yetki vermesi gerektiğini ve bu yetkilendirmenin mobil olarak yapılabildiğini de sözlerine ekledi.

vodafone
türkiye
cep
sağlık
platformunu
tanıttı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir