Medimagazin logo

Van'da apandisit teşhisi konulan hasta için ambulans helikopter havalandı

Van'ın Bahçesaray ilçesinde apandisit teşhisi konulan Zeki Baran (36), ambulans helikopter ile kent merkezine sevk edildi
Kaynak: DHA
Van'da apandisit teşhisi konulan hasta için ambulans helikopter havalandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bahçesaray Devlet Hastanesi'ne şiddetli karın ağrısı şikayeti ile gelen ve apandisit teşhisi konulan Zeki Baran, ileri tetkik ve tedavi için Van'a gönderilmesine karar verildi. 

Bunun üzerine havalanan Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopter, Baran'ın Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Baran'ın tedavisine başlanırken, durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yakınları ise Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. 

Kars'ta 70 yaşındaki hasta sevk edildi

Diğer taraftan Kars'ta kalp damar hastası Hayrettin Cumentor (70), Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi.

Hayrettin Cumentor, kalp damar tıkanıklığı şikayetiyle Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne müracaat etti. Acil serviste yapılan müdahalenin ardından Ankara’ya sevkine karar verildi. Hastane yetkilileri, durumu Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Yüksek İhtisas Kalp Merkezi ile irtibata geçildi. Ankara’da tedavi edilmesine karar verilen Cumentor, Harakani Havalimanı'na gelen ambulans uçakla Ankara’ya gönderildi.

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamada, “Merkezimizde uzun yıllardır her türlü ritim bozukluğunun hem geleneksel hem de üç boyutlu haritalama yöntemi ile tedavisi yapılmaktadır. Bölgenin tek üç boyutlu haritalama ile ritim bozukluğunun yakılması merkezi olmamıza rağmen, bu hastanın hem hemodinamik açıdan stabil olmaması hem ritim bozukluğunun kaynaklarının farklı bölgeler olması, hem yakma işleminin çok uzun ve komplike olması ve hem de teknik açıdan cerrahi ve yapay dolaşım desteği gerekebilmesi nedeni ile sevk edilmesi planlandı. Yoğun bakımda bu klinik özelliklere sahip hastalar dünyanın her yerinde belli standartlar ve belli merkezlerde takip edilir ve biz de zaman kaybetmeden Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Yüksek İhtisas Kalp Merkezi ile temasa geçip hasta menfaatine uygun şekilde sevkini planladık. Hastanın dolaşım ve solunumunun istikrarlı olmaması nedeniyle uçak ambulans istenmiştir. 112 merkez komuta, hastanın durumunun hayati olması nedeni ile uçak ambulans planlamasını ivedilikle yapılmıştır" denildi.

Ayrıca, Ankara'da beyin ameliyatı olan Muhammet Bekirhan da ambulans uçakla Kars'a getirildi. Bekirhan, kara ambulansıyla Erzurum'a sevk edilerek burada takip altına alındı.
 

van
ambulans helikopter
zeki baran
apandist
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir