Medimagazin logo

Valilik, kaymakamın doktoru darp ettiği iddiasıyla ilgili inceleme başlattı

Diyarbakır Valiliği, Kocaköy Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ün İlçe Sağlık Ocağı doktoru Bahar Tekin’i darp ettiği iddiası üzerine inceleme başlattı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın görevlendirdiği bir vali yardımcısı, olayı incelemek için ilçeye gitti.
Valilik, kaymakamın doktoru darp ettiği iddiasıyla ilgili inceleme başlattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyarbakır'ın Kocaköy Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ün bir hastanın evine gitmediği için sağlık ocağında görevli doktor Bahar Tekin'i (29) darp ettiği iddiaları basında yer aldı. Bunun üzerine valilik inceleme başlattı. Diyarbakır Valiliği'nin görevlendirdiği vali yardımcısı, olayı incelemek için ilçeye gitti. İncelemenin ardından idari soruşturma açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Darp edildiğini iddia eden Dr. Bahar Tekin ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Kaymakam'dan doktora dayak

valilik
kaymakamın
doktoru
darp
ettiği
iddiasıyla
ilgili
inceleme
başlattı
Yorum (10)
Halil
İdari soruşturma açılmazsa daha bizim ileri demokrasiden dem vurmamız zaman alacak demek. Yandaş kaymakam korunup kollanacak(buna inanmak istemiyorum), inşallah yanılırım. Nasıl olurda devletin bir memuru başka bir memuruna( hem de bayan) el kaldırabilir. Vali beye hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim. Aynı özveriyi de bakanın göstermesi dileğiyle...
0
Cevapla
H.U
4 yıl üniversite sonrası koca bir ilçeyi içindeki doktorları,mühendisleri,veterinerleri,öğretmenleri emniyeti,jandarması ile eline teslim ettiğiniz kişilerin yöneticilik seviyesi işte budur...
0
Cevapla
İG
Ala... Şimdi kaldı bakanların incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareketi. Ondan sonra basına demeç verilir. Sanki başkaları sorumluymuş gibi sorumlunun en kısa zamanda gereken müeyyideyi alacağı vs. Doktor zaten illallah etmiştir; kaynar gider. Napalım dostlar prosedür (süreç vs. vs.)böyle.
0
Cevapla
Tip doktoru
Adam itiraf etmiş korumalarım olmasa dövecektim diye, daha hala gorevden almadınız yazıklar olsun
0
Cevapla
ali çoşar
bu ilk değilki, her zaman kaymakamlar yeni mezun hekimleri köleleri olarak görüyor ve tıbbi konularda ahkam kesiyor. Fiziksel olmasada sözel darpa kah ilaç yazmadığımız kah hastanın evine gitmediğimiz için gitme zorunluluğumz olmadığı halde uğruyoruz. Evde bakım hizmetleri var ve özellikle bir bayan dr güvenliği konusunda endişesi varsa elbette kendi başına eve gitmemek gibi bir tercihi var.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir