Medimagazin logo

Uğradığı şiddet sonrası 'siyah giyilen' hekim anlattı: 'Devletin verdiği yetkiyi suistimal etmedim'

Antalya'nın Kemer ilçesinde, usulsüz rapor isteyen hastasının talebini reddettiği iddiasıyla bayılana kadar dövülen Uzm. Dr. Kenan Özgen (49), "Devlet adına, devletimin verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Usulsüz rapor vermedim. Bir imza atıp, devletimin verdiği yetkiyi suistimal etmedim. Şimdi de devletimin adaletini bekliyorum" dedi
Kaynak: DHA
Uğradığı şiddet sonrası 'siyah giyilen' hekim anlattı: 'Devletin verdiği yetkiyi suistimal etmedim'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya'nın Kemer ilçesinde görevi başında usulsüz rapor vermediği için darp edilen aile hekiminin tedavisi sürüyor.

Geçtiğimiz 8 Haziran günü Kemer Çamyuva Aile Merkezi'nde görevli aile hekimi Uzm. Dr. Kenan Özgen iddiaya göre kendisinden usulsüz sağlık raporu isteyen H.D. isimli hastasına olumsuz yanıt verdi. Aldığı yanıt karşısında öfkelenen H.D., Kenan Özgen'e saldırdı. Saldırgan, yumruk ve tekme darbeleriyle düşen aile hekimine yerde de vurmaya devam etti. Aldığı darbelerin etkisiyle bayılan Özgen sağ bacağında çok sayıda kırık oluştu. Özgen, olayın ardından Kemer Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Şiddet uygulayan hasta ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen hasta adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Kemer Devlet Hastanesi Ortopedi servisinde tedavisi süren Dr. Kenan Özgen, gazetecilere yaşadığı olayı anlattı. Bir hastanın uygunsuz rapor vermesi için kendisine başvurduğunu söyleyen Özgen, "Başvurduğu şikayetlerine baktığımda hasta gıda üzerine bir yerde çalışacaktı, bazı laboratuvar tetkikleri gerekiyordu. Kendisine eğer bunları yaptırabilirse onlarla birlikte toplu değerlendirebileceğimi uygunsa raporu verebileceğimi söyledim. İlgili birime yönlendirdim. Bunun üzerine kendisi hiddet ve hışımla tarafıma hakaret ve küfretmeye başladı. Kendisine bu şekilde konuşmayacağımı, odanın dışındaki bekleme alanına çıkmasını ve sakinleşince konuşmasını söyledim. Sonrasında sen beni buradan çıkartamazsın, sen kim oluyorsun diyerek küfürlü konuşmaya başladı. O zaman ben odadan çıktım. Ben sana göstereceğim, hesabını soracağım dedi ve odadan çıktı" dedi.

 

"AYAĞIMDAN SESLER GELDİ, BİLEĞİM DÖNDÜ"

Odasına geri döndüğünde çok kısa bir süre sonra kafasında da bir patlama hissettiğini söyleyen Özgen, "Kendimi kaybettim. Kendime geldiğimde bu şahıs üzerimde tepiniyordu, tekme atıyordu. Kalkmaya çalıştığımda ayağımdan çatur çutur sesler geldi, bileğim döndü. Ben kırıldığını anladım, sonra jandarmayı aradık, ambulansı aradık. Kısa süre içerisinde geldiler. Olayın bir kısmını da orada bulunan başka bir hasta gördü. Zaten o kişide ifadesini verdi. Sonrasında Kemer Devlet Hastanesi'ne geldik. Ameliyat oldum sağ ayak bileğimin üç yerinde kırık var" dedi.

Doktor Kenan Özgen, "Başımda dönme zaman zaman oluyor kulağımda çınlama var. Psikolojik olarak beni çok yıprattı. Ben devletimin verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Usulsüz raporu vermedim. Devlet adına yaptım, bir imza atıp devletimi suistimal etmedim. Eğer öyle bir şey yapmış olsaydım başıma hiçbir şey gelmeyecekti. Şimdi de devletimin adaletini bekliyorum, ben devletime güveniyorum. Bu olay görevim başında, görevimi icra ederken çok vahşice, hunharca yapılmış bir olaydır" diye konuştu.

camyuva aile merkezi
kenan ozgen
doktora şiddet
Yorum (11)
Muammer canik
Yuh artık.Her halde ölürse tutuklama olacak.Acaba serbest bırakan hakime öyle bir saldırı olsa idi anında tutuklar idiler.Yuh olsun.
1
Cevapla
Nilgün Yalçın
Geçmiş olsun sevgili meslektaşım. Ayrıca helal olsun diyorum böyle yolsuzluklara geçit vermediğiniz için. İnşallah bakanlık da kıymetlinizin farkına varır.
33
Cevapla
Surgery surgery
Görevi başındayken darp edilip bacağı kırılan devlet memuru sağlıkçı olunca mı adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor saldırgan??? Saldırıya uğrayan devlet memuru emniyet veya adalet bakanlığı personeli olasıydı örn:polis veya savcı olsaydı yine adli kontrol şartıyla serbest kalır mıydı??? Ne olacak bizim halimiz kim savunacak hakkımızı
72
Cevapla
dr
Bu vahşi saldırıyla ilgili 2 gündür ekranda olan habere , henüz bir yorum yazılmaması (bu yazıyı yazdığım sırada yorum kısmı boştu) çok düşündürücü... Üstelik saldırgan serbest bırakılmış ! Kanıksadık galiba, bu zihniyetle başımıza ne gelse yeridir.
50
Cevapla
Dr.Gökhan Gökçe
Hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu söylenen bir sistemde hekime ve sağlık çalışanlarına olan bu şiddeti ( vandallığı) hiçbir aklı selim düşünce açıklayamaz. Bu durum devletimizin radikal tedbirlerle çözüm bulması gereken ivedilik arz eden bir konudur. Devletin silahlı ordusu ne kadar önemli ise sağlık ordusu da bir o kadar önemlidir. Sağlık ordusunun moralini çökertip gücünü zaafiyete uğratmayalım. Meslektaşıma da acil şifalar diliyor tez zamanda kendini toparlamasını temenni ediyorum.
46
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir