Medimagazin logo

Türkiye'de sağlık turizminin dopingi lazer ameliyatları

Yaz ayları sağlık turizminde doping etkisi yarattı.
Kaynak: haberler.com
Türkiye'de sağlık turizminin dopingi lazer ameliyatları
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bu dönemde yabancı hasta sayısında yaşanan artış, sağlık gruplarının da yüzünü güldürdü. Hem tatil yapıp hem de tedavi fırsatı yakalayan yabancı hastalar, yaz aylarında en fazla gözde lazer ameliyatları için Türkiye'yi tercih ediyor

Yaz ayları yalnızca deniz, kum, güneş turizmi açısından değil, sağlık turizmi açısından da oldukça verimli geçiyor. Bu dönemde Türkiye'ye gelen yabancılar hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyorlar. En fazla uygulanan tedavi yöntemlerinin başında ise lazer göz ameliyatları geliyor.

Dünyagöz Hastaneler Grubu Strateji ve İş Gelişme Genel Müdür Yardımcısı / İcra Kurul Üyesi Selin Yıldırım Peker, yaz aylarında lazer göz ameliyatı için gelen yabancı hasta sayısında yüzde 70 oranında artış olduğuna dikkat çekti.

Yurtdışından gelen hastalara yönelik sağlık turizmi paketleriyle hem tedavi hem de 5 Yıldızlı otellerde tatil fırsatı sunduklarını belirten Peker, "Vizelerin kalkması ülkemize sağlık turizmi açısından da katkı sağladı. Batı Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Kafkas coğrafyasından gelen hasta sayılarında önemli artışlar var. Yabancı hastalar en çok lazer amaçlı ameliyatlar için ülkemize geliyorlar" dedi. Yurtdışından yılda ortalama 30.000 hastagöz tedavisi için Dünyagöz hastanelerine geliyor lazerden, şaşılığa, göz estetiğinden retina hastalıklarına gözün 19 branşında hizmet alıyorlar.

Sağlık turizminde ülkemizin tercih edilmiş olmasının nedeni eskiden sadece ekonomik fiyat idi. Bugün Dünyagöz hastanelerinde uyguladığımız en gelişmiş tedavi yöntemleri, refraktif cerrahide uzmanlığımız ve deneyimimiz ile en yüksek hizmet kalitesini sunuyoruz.

Selin Yıldırım Peker, şu bilgileri verdi; "Gelişmiş ülkeler de dahil birçok ülkede sağlık harcamaları arttığı için devlet bazı ameliyatların maliyetini üstlenmiyor. Böyle olunca hasta kendi ülkesinde çok fazla para harcayarak olabileceği bir ameliyat yerine sağlık turizminde sağlam alt yapıyı oluşturmuş Türkiye gibi ülkelere yöneliyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak güneydeki 5 Yıldızlı otellerle yaptığımız anlaşmalar sayesinde hastalar Antalya'da 5 Yıldızlı otel konforundaki hastanemizde ameliyat oluyor sonra da tercih ettiği otelde konaklayarak tatilini yapıyor. Fiyat, hizmet kalitesi, konfor ve doktor deneyimi burada hasta için çok önemli kriter. Türkiye bu kriterlere bakıldığında çok avantajlı durumda ve ciddi hasta çekiyor."

Göz sorunlarına en kısa ve sağlıklı çözümü sunan yöntemlerden lazer ameliyatlarıyla ilgili hastaların kafasında hala soru işaretleri bulunduğunu belirten Dünyagöz Etiler
Hastanesi'nden op. dr Efekan Coşkunseven lazer tedavilerinde hastaların en fazla sordukları soruları ve yanıtlarını şöyle özetledi:

Lazer tedavisi ile daha net görebilecek miyim?

Lazerle göz tedavilerinin başarısı ve hastanın göz sağlığı açısından göz yapısının uygunluğu büyük önem taşımaktadır. Hastaların göz yapısının mutlaka detaylı tetkikler neticesinde lazere uyumluluğu saptanmalıdırç Herhangi bir nedenle lazere uygun olmayan kişilere yapılan lazer ameliyatlarının sonucu kornea nakline kadar gidebilen tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Dünyagöz Hastaneler Grubu'nda bu analizleri çok detaylı bir şekilde yapıyoruz ve bugüne kadar elde edilen sonuçlara göre lazer ameliyatı olmak isteyen kişilerin yüzde 50'sinin göz yapısı lazerle tedavisi için uygun bulunmadığından tedavi yapılmamıştır.
Benim için en doğru yöntem hangisi?

Bugün, dünyada ve Türkiye'de lazerle göz tedavisinde birçok yöntem bulunuyor. Ülkemizde çoğunlukla bıçaklı ve eski yöntemlerin kullanılması ameliyat esnasında komplikasyon riskini artırıyor. Ayrıca bu yöntemler, ameliyat sonrasında da hedeflenen göz numaralarına ulaşılamamasına ve gece görüşünde sorun yaşanmasına neden olabiliyor.

Artık lazerde gelinen en son nokta bıçaksız lazer Intralase ve kişiye özel tedavi i-LASIK yöntemlerinde yüzde 120'ye varan başarılı sonuçlar elde edilebiliyoruz. Tedavi sonrasında görme yüzdesi kişinin göz yapısına bağlı olup, muayene ve tetkiklerle ameliyat öncesinde belirliyoruz. Bıçaksız tedavi yöntemleri olan Intralase ve i-LASIK sayesinde; planlanan cerrahi sonuçlarda net başarı elde ediyoruz. 15 dakikalık bir sürede gerçekleşen ameliyat sonrası hastalarımız ağrısız ve bandajsız ayrılıyor , çıktıklarında kol saatindeki rakamları rahatlıkla okuyor ve ertesi gün sosyal yaşamına geri dönebiliyor.

Dünyagöz hastaneleri'nde kullandığımız dünyada en gelişmiş ve güvenilir yöntem olarak kabul edilen i-LASIK yönteminde iki teknolojiyi bir arada kullanıyoruz. Intralase ve Wavefront teknolojileri.

i-LASIK ile miyop ve hipermetropun yanısıra astigmat tedavilerinde güvenilir ve tamamen kişiye özel tedavi sağlanıyor. Bu yöntem sayesinde lazer tedavisinde yıllardır uygulanan farklı yöntemlere ve hastaların kuşkulu yaklaşımına son nokta konuldu. Yapılan tedavinin sonucunun stabil olması ve görme kalitesinin yüksekliğinin nedeniyle, NASA ve Amerikan Askeri Kuvvetleri tarafından zorlu ortam koşullarına maruz kalan astronot ve savaş pilotlarına uygulanmasına onay vermesi, tedavinin güvenilirliğinin bir diğer ispatı. Doktorların güvendiği i-LASIK yöntemi, hastaların beklentilerine de cevap veriyor.

türkiye'de
sağlık
turizminin
dopingi
lazer
ameliyatları
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir