Medimagazin logo

Türk Tabipleri Birliği 74. Büyük Kongresi tamamlandı

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde” sloganıyla düzenlediği 74. Seçimli Büyük Kongresi 26 Haziran 2022’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Kantini’nde düzenlenen seçim ile noktalandı
Türk Tabipleri Birliği 74. Büyük Kongresi tamamlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Merkez Konseyi, Yüksek Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu için yapılan seçimlere Etkin Demokratik TTB, Çağdaş Hekimlik ve Bağımsız Hekim Birliği olmak üzere üç grup katıldı. 480 delegenin 400’ünün oy kullandığı seçimde, 398 oy geçerli sayıldı.

Etkin Demokratik TTB grubunun kazandığı seçim sonuçlarına göre, 2022-2024 döneminde kurullarda yer alacak isimler şöyle:

Merkez Konseyi: Alican Bahadır, Vedat Bulut, Adalet Çıbık, Kazım Doğan Eroğulları, Şebnem Korur Fincancı, Onur Naci Karahancı, Filiz Çağla Uyanusta Küçük, Ali İhsan Ökten, Nursel Şahin, Aydın Şirin, Ahmet Karer Yurtdaş.

Yüksek Onur Kurulu: Levent Akyıldız, Sezai Berber, Naki Bulut, Taner Gören, Yıldıray Orhon, Ömer Özkan Özdemir, Hafize Öztürk Türkmen, Irmak Saraç, Lale Tırtıl.

Denetleme Kurulu: Nihat Bulut, Laleş Tunç Karadağ, Rüşan Sümbüloğlu.

TTB Merkez Konseyi, görev dağılımını mazbatalarını almalarının ardından yapacak.

ttb
74 secimli buyuk kongresi
turk tabipleri birligi
Yorum (5)
hasan
400 kişinin katıldığı bir seçim demokratik olmaz. ülkemizdeki tüm hekimlerin katılımıyla ancak demokratik seçim yapılabilir.
7
Cevapla
AHMET UĞUR
@hasan tabib odası seçimlerine katılmadığınız anlaşılıyor. ankara daki seçim seçilen delegelerin yaptığı seçim,dolaysıyla oy veren herkesin seçimi. ankara yi bi̇le özel harfle yazdirmayan bu yazi si̇stemi̇ni̇ de kiniyorum.
8
Cevapla
BKS
ne zaman ki marjinal grupları içinden atıp , siyaset yapan kişileri temizleyip bizden ayrılıp gidin hangi partidenseniz orada siyaset yapın der, ne zaman ki basın toplantılarında pankart açıp hekimle alakası olmayan gruplara git kardeşim partinden destek ver der, bak o zaman hekimler nasıl katılıyor
2
Cevapla
BKS
bu haberi sizden 2 gün önce almalıydık , siz bile önemsemiyorsunuz.. tüm sağlık sitelerinden alıyoruz sizde gecikmeli olarak kes yapıştırla sunuyorsunuz.. teşekkürler ...
3
Cevapla
Cemil Şahin
tabibpler birliği doktorları değil,; bölücü, terör örgütü sempatizanı doktorları temsil ediyor.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir