Medimagazin logo

Turist ile doktor karakolluk oldu

Kuşadası’nda tahlil amacıyla sağlık ocağına giden bir turist ile görevli doktor sıra tartışması yüzünden karakolluk oldu. Hem doktor, hem de turist, hakaret ettikleri gerekçesiyle birbirinden karşılıklı olarak davacı oldu.
Kaynak: İHA
Turist ile doktor karakolluk oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN-Edinilen bilgiye göre, Kuşadası’nda bulunan ve Türk tanıdıklarının yanında kalan İrlandalı 23 yaşındaki Jennifer A., beraberinde Fahrettin Ç. ve Fırat Ç. ile birlikte kan tahlili için Kuşadası 1 No’lu Sağlık Merkezi’ne gitti. Sıramatik’ten sıra numarası alan ve beklemeye başlayan bayan turist, sırasının gelmesine rağmen doktor tarafından içeri alınmadığı iddiasıyla kapıyı açarak doktorun odasına girmeye çalışınca, doktor tarafından, 'içeride bulunanların muayenesi bitmediği' gerekçesiyle uyarıldı.

Turist ve doktor arasındaki sıra kavgası önce yüksek sesli tartışmaya, daha sonra da hakarete ve ardından da karşılıklı itişmeye dönüştü. Bayan turist ve beraberindekilerle tartışan Doktor Ali A., tartışmanın büyümesi üzerine 155’i arayarak polis çağırdı. Polis tarafından karakola davet edilen Jennifer A., beraberinde Fahrettin Ç. ve Fırat Ç. ile Doktor Ali A., hakaret gerekçesiyle birbirlerinden karşılıklı davacı oldu.

Kuşadası 1 No’lu Sağlık Merkezi doktoru Ali A., devlet memuru olması nedeniyle konuyla ilgili açıklama yapamayacağını ancak hiç kimseye yanlış bir uygulama yapmadıklarını ve sadece görevlerini yaptıklarını söyledi. İrlandalı turist Jennifer A. ise kan tahlili için gittiği sağlık merkezinde sıranın kendilerine gelmesine rağmen doktor tarafından kasıtlı olarak bekletildiğini ileri sürerek, "Sıra bize geldiği halde doktor tarafından uzun süre bekletildik. Neden içeri alınmadığımı sorduğumda da hakarete uğradım. Kendisinden davacıyım" dedi.

turist
ile
doktor
karakolluk
oldu
Yorum (1)
laconic
bir turist eksikti ama ablam irlandalı yapar! mustafa denizli demişti ya "içimizdeki irlandalılar!"....tartışma hangi dille oldu acaba???
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir