Medimagazin logo

TÜKDES: 'Virüsten korur' ibareli ürünlere dikkat

Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, internette "Virüslerden korur" başlığı altında satılan gıda takviyesi ya da dezenfektan gibi ürünlerin birçoğunun faydadan çok zarar verebileceği uyarısında bulundu
Kaynak: AA
TÜKDES: 'Virüsten korur' ibareli ürünlere dikkat
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ESKİŞEHİR - Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, yaptığı açıklamada, internette satılan sağlık ürünleriyle ilgili kendilerine bazı şikayetler geldiğini belirtti.

Tüketicilerin genellikle "Aldığım ürün hiçbir işe yaramadı." diyerek şikayette bulunduğunu aktaran Bakal, "Hiçbir şeye yaramadıysa iyi. Sağlığı daha da geriye götürebilme ihtimali var. Sağlık Bakanlığından izni yok ama 'var' diyebiliyorlar. Kapıda ödemenizi yaptıktan sonra firma birden ortadan kayboluyor. Ürünü alan da bize şikayete geliyor. Sağlık böyle riske atılmamalı." dedi.

Bakal, zayıflama hapları, sedef tedavisi, parfüm gibi birçok ürünle ilgili sorunlar yaşandığına dikkati çekti.

Son dönemdeki şikayetlere değinen Bakal, "Şimdi de virüsten korunmak isteyen insanların sayısının arttığını görenler bu mecraya yöneliyor. Lütfen dolandırılmaktan kaçının. Bu tarz satıcılar sitelerindeki olumlu yorumların çoğunu bizzat kendileri yazıyor. İnternetten yapılan ticaretin kontrolü artmalı. Hem devlete vergi ödemeyip hem de insanları mağdur edenlere verilecek ceza miktarları artmalı. Biz dernek olarak elimizden gelen tüm gayreti gösterip mağduriyetlerin önüne geçmeye çalışıyoruz fakat vatandaş olarak da bilinçlenmeliyiz." diye konuştu.

saglik urunleri
tuketiciyi destekleme dernegi
suleyman bakal
Yorum (1)
Hasan Akdemir
Benzer reklamlar, hatta haber kılığında sunulup buram buram reklam kokusu tütenler TV lerimizde uçuşuyor. Bir tanesini RTÜK e yazılı olarak ilettim, bir aydır cevap yok, Sağlık Bakanlığı'na ilettim, ertesi gün cevap yazıp olayın TV ortamında gerçekleştiği için müdahalenin RTÜK çe yapılması gerektiğini yazılı olarak belirttiler. Ben de dağa kaçan ineğin peşine düşmekten vazgeçtim.
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir