Medimagazin logo

Trabzon'da Jinekolojik Laparoskopi cerrahisi masaya yatırıldı

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ile Karadeniz Kadın Sağlığı Derneğinin işbirliğinde, "Jinekolojik Laparoskopi Workshopu ve Laparoskopik Sutur Kursu" düzenlendi.
Kaynak: AA
Trabzon'da Jinekolojik Laparoskopi cerrahisi masaya yatırıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği sorumlusu Doç. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin'in başkanlığını yaptığı toplantıya, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Esinler, Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yakup Kumtepe, Ordu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hulusi Gürel, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden Doç. Dr. Şadıman Kıykaç Altınbaş ve Doç. Dr. Ömer Lütfi Tapısız, 19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Davut Güven ile Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Opr. Dr. Recep Erin, Opr. Dr. Deniz Kulaksız ve Opr. Dr. Kübra Baki Erin ile laparoskopik cerrahi alanında çalışan uzmanlar katıldı. 

Kadın hastalıkları alanında laparoskopik cerrahideki güncel gelişmeler ve cerrahi tekniklerin tartışıldığı programda katılımcılar, Numune Hastanesi ameliyathanesinden gerçekleştirilen canlı yayın ile laparoskopik ameliyat teknikleri hakkında bilgilendirildi.

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği sorumlusu Doç. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, hastaların da artık konu ile ilgili farkındalık düzeylerinin arttığını ve kapalı ameliyat tercihi ile pek çok hastanın hastaneye başvurduğunu söyledi.

Tekin, bu tarz eğitim faaliyetleri ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanları arasında da güncel ameliyat tekniklerinin yaygınlaşmasını amaçladıklarını belirterek, kadın hastalıkları ve doğum kliniğinin artık eğitim kliniği şeklinde çalıştığını, jinekoloji ve obstetrik alanında bundan sonra da farklı alanlarda eğitim çalıştaylarının yapılacağını kaydetti.

laparoskopi
kanuni eğitim araştırma
jinekolojik laparoskopi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir