Medimagazin logo

"Tıp fakültelerinde eğitim öteleniyor"

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi’nden mezun olan 54 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
"Tıp fakültelerinde eğitim öteleniyor"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diploma töreni, GAÜN Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende, dönem birincisi Yurdagül Tolu, mezuniyet kütüğüne plaketini çaktı. Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Tolu, hekim olmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatarak, yaşadıkları bazı sıkıntılara da değindi. GAÜN Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı da her yıl, sitem edilen bazı problemleri çözmeye çalıştıklarına değindi.


Kadayıfçı, öğretim üyelerinin, üniversite hastanelerinde rutin sağlık hizmetlerinde yaşanan yığılmadan dolayı yaşadığı sıkıntıları aktardı.

 

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun da Tıp Fakültesi eğitimi konusunda son derece hassas olduklarını kaydederek, "Üniversite hastanelerindeki eğitimin bir kenara itildiği ve tamamen hizmet ve performans ağırlıklı bir sürecin yaşandığı bir dönem hem de özel de üniversitemizin maalesef tıp fakültesindeki eğitim fonksiyonlarının bir tarafa ötelendiği önem verilmediği bir süreci bu genç arkadaşlarımız yaşamak zorunda kalmışlardır. Ama göreve geldiğimiz günden itibaren, bütün tıp fakültesi eğitiminin mutlaka gözden geçirilmesi konusunda mutlaka yeni bir şeyler yapılması gerektiği konusunda bütün arkadaşlarımızla hemfikirdik. Sayın dekan göreve başladığı andan itibaren de tıp fakültesinde eğitime dair tüm anlayışları değiştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda her ne yaparlarsa doğru yaptıkları bütün her şeyin arkasında duruyoruz maddi manevi fiziki bütün imkânlarımızı açıyoruz ve bu arkadaşlarımızı destekliyoruz." şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından, hekimlik yeminini eden öğrencilere, diplomaları verildi. Atatürk Kültür Merkezi’ni dolduran mezun öğrencilerin aileleri de çocuklarının sevincine ortak oldu.
 

mezuniyet
yavuz coşkun
gaziantep rektörü
performans
eğitim
Yorum (1)
gölgelice
Dikkatimi çekti de Antep'ten 54, Maraş'tan 21 v.b. doktor mezun olmuş. Sayılar mı azaltıldı yoksa hep mi az alınıyor? Eskiden 400 400 doldururlardı da. Bir de merak ettiğim ileride buralara da 400 400 doldururlarsa ne olacak acaba?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir