Medimagazin logo

Tıp bilimine yön veren 2 bilim insanı Ege Üniversitesinde çalışmalarına devam ediyor

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ulus Salih Karaca ile Prof. Dr. Necil Kütükçüler'in "Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk" kitabında yer aldığı bildirildi
Kaynak: AA
Tıp bilimine yön veren 2 bilim insanı Ege Üniversitesinde çalışmalarına devam ediyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Üniversiteden yapılan açıklamada, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın listede yer alan akademisyenlerle bir araya geldiği bildirildi. Akademisyenleri kutlayan Budak, Tıp Fakültesinin uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti.

Sağlıkla ilgili fakülte ve yüksekokulları bir araya getirecek sağlık kampüsü konusundaki çalışmaların sürdüğünü bildiren Budak, "Bu altyapı çalışmalarımızın tamamlaması ile akademik başarımızın daha da artacağına inanıyorum. Sizleri bu başarılarınızdan dolayı kutluyor başarınızın uluslararası düzeyde sağlık hizmeti ve bilim üretme çabası içerisindeki akademisyenlerimize örnek olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kitapta yer alan bilim insanlarından olan ve Türkiye'de hepatit tedavisine katkıları olan Prof. Dr. Ulus Salih Akarca, çalışmalarını EÜ Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Ana Bilim Dalı'nda sürdürüyor.

EÜ Tıp Fakültesi'ni birinci olarak bitiren Prof. Dr. Necil Kütükçüler ise halen EÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görevine devam ediyor.

prof. dr. ulus salih karaca
prof. dr. necil kütükçüler
prof. dr. necdet budak
ege üniversitesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir