Medimagazin logo

TBMM Sağlık Komisyonu tam 460 gündür toplanmıyor

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun 460 gündür toplanmadığını belirtti.
Kaynak: AA - Aynur Ekiz
TBMM Sağlık Komisyonu tam 460 gündür toplanmıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun, Türkiye'de ilk Kovid-19 tanısının konulduğu 11 Mart 2020 tarihinden bu yana sadece 2 kez toplandığını kaydederek, son toplantısını 19 Kasım 2020'de yapan komisyonun 460 gündür toplanmadığını söyledi.


Recep Akdağ'a sağlık çalışanlarının özlük hakları için Sağlık Komisyonu'nu toplaması çağrısı


Şahin, toplantı yapılması için TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ'a 31 Ocak'ta verdikleri dilekçeye henüz bir yanıt alamadıklarını ifade ederek, "460 gündür Sağlık Komisyonu toplanmıyor. Bu 460 günde 13 milyonu aşkın kovid vakası var, 80 bini aşkın vefat var. Sağlık çalışanlarıyla ilgili pek çok istifalar var, yurt dışına gidişler var. Yerli aşıyla ilgili sıkıntılar var. Ama Sağlık Komisyonu ortada yok." diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı'nın ikinci doz aşı oranını yüzde 84 olarak açıklarken, Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre bu oranın yüzde 61 olduğunu söyleyen Şahin, Sağlık Bakanlığı'nın bilgileri çarpıtarak vatandaşı yanılttığını ileri sürdü.

tbmm sağlık komisyonu
recep akdağ
fikret şahin
Yorum (3)
misafir
doktorlara verilen zam sanayi komisyonunda geri alınıyorsa sağlık komisyonu ne işe yarar. gerçekten merak ediyoruz komisyonun doktor diye bir meşgaleleri var mı acaba...
16
Cevapla
Ozan Arif
Öncelikle CB ve SB tarafından açıklanmış olan Hekim ve Emekli Hekimlere maaş zammı derhâl yürürlüğe gelmelidir. Sonra, kamudaki herkesin Ek Göstergesi 3600, bazılarının 8000 - 9000 olurken, Hekimlere de en az 7200 olacak şekilde düzenleme yapılmalıdır. Ne yazık ki Çalışma Bakanlığı bu listede hekimleri YOK saymaktadır.
123
Cevapla
akdağın dönercisi
sağlık komisyonu görevi akdağın zamanında sermaye ve tarikat için sağladığı avantajların korunmasıdır.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir