Medimagazin logo
Tabip Odası: Fransız malları boykot edilmeli
Kayseri Tabip Odası, Fransız Parlamentosu gündeminde bulunan ve “Ermeni soykırımı olmamıştır” görüşünü açıklayanlara hapis veya para cezası öngören yasa teklifinin kabul edilmesi halinde herkesi Fransız ürünlerini boykot etmeye çağırdı
Tabip Odası: Fransız malları boykot edilmeli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Kayseri Tabip Odası, Fransız Parlamentosu gündeminde bulunan ve “Ermeni soykırımı olmamıştır” görüşünü açıklayanlara hapis veya para cezası öngören yasa teklifinin kabul edilmesi halinde herkesi Fransız ürünlerini boykot etmeye çağırdı.


Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selim Kurtoğlu, Sosyalist Parti Grubu’nca hazırlanan yasa teklifinin, önümüzdeki günlerde parlamentoda gündeme gelmesinin beklendiğini söyledi.

Ermeni toplumunun dış güçler tarafından kışkırtılması ve silahlandırılması sonucu başlayan acı olaylarda, katliama uğrayan tarafın katliamcı olarak ilan edilmesinin ve uluslararası platforma taşınmasının Türk milletini derinden yaraladığını belirten Prof. Dr. Kurtoğlu şöyle dedi:

“Eğer, tasarı kabul edilirse Türk milleti olarak Fransız mallarını tüketmeyelim. Oda olarak Fransız mallarını boykot kampanyasına katılacağımızı şimdiden duyurmak istiyoruz. Fransız mallarını ve firmaların isimlerini yayınlamaktan da çekinmeyeceğiz,”

Prof. Dr. Kurtoğlu, Cezayir’i 130 yıl sömüren Fransa’nın, bağımsızlık savaşı veren halka acımasızca saldırdığını ve 1.5 milyon Cezayirlinin ölümüne yol açtığını sözlerine ekledi.

Hürriyet
tabip
odası:
fransız
malları
boykot
edilmeli
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300