Medimagazin logo

Siirt'te Yanık ve Anjiyo Ünitesi kurulacak

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, yeni yapılan Siirt Devlet Hastanesi'nde hizmet vermek üzere 3 yeni ünitenin kurulacağını bildirdi.
Siirt'te Yanık ve Anjiyo Ünitesi kurulacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Milletvekili Ören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Siirt'te Anjiyo Ünitesi, Yanık Ünitesi, KVC Ünitesi ve Yoğun Bakımı kurulmasıyla ilgili uzun zamandır sürdürdükleri çalışma sonucu bu birimlerin Yeni Devlet Hastanesi'nde kurulacağının söyledi.

Ayrıca yine hastanede nükleer tıp alanında kullanılacak gamma kamera tahsisinin de gerçekleştiğini kaydeden Ören, şöyle konuştu:

"Siirt'te sağlık alanında her türlü tıbbi eksikliğin giderilmesi ve personel açığının, özellikle doktor açığının kapatılması için sık sık görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Son olarak Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcısı İsmail Kartal ile yaptığım görüşmede, yeni hastanemizde Anjiyo Ünitesi, Yanık Ünitesi, KVC Ünitesi ve Yoğun bakımı kurulmasıyla ile ilgili karar verildiği ve hastane ihtiyaçlarımızın giderileceği yönünde söz aldık. Hemşehrilerimizin daha kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmeleri için durmadan çalışıyoruz."

iirt'te
yanık
ve
anjiyo
ünitesi
kurulacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir