Medimagazin logo

'Sevgi en iyi ilaçtır' kısa film yarışması

Sağlık Bakanlığı'nın projesi olan "Sevgi En İyi İlaçtır" temalı kısa film yarışmasına Muğla Sağlık Müdürlüğü çalışanları, hastaların sağlıklarına kavuşması için gösterdikleri çaba ve yaşadıkları zorlukları anlatan 15 dakikalık bir film ile katılıyor.
 'Sevgi en iyi ilaçtır' kısa film yarışması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürlüğü adına yarışa katılacak olan Muğla Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk Bölümü öğrencileri, 15 dakikalık filmlerinin son senaryo sahnelerini çekmek için İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve ekibi ile Bodrum'a geldi.

Bodrum Bardakçı Koyu'nda çekilen kısa filmde, küçük bir çocuğun 112 Acil Servis ilk yardım hattını arayarak yardım istemesini konu ediliyor. Bu nedenle filmin başrol oyuncusu konumunda olan 5 yaşındaki Muzaffer Çatak, üzerine düşen rolü layıkıyla yerine getirdi.

Çekimlerden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan İl Sağlık Müdürü Tekin, Sağlık Bakanlığı'nın düzenlediği yarışmaya katılmak için öğrencilerle ve sağlık personeli ile işbirliği içinde kısa metrajlı bir film hazırladıklarını söyledi.

Tekin, yarışma ile sağlık personelinin yaptığı işleri kamuoyu ve vatandaşlarla bütünleşerek en iyi şekilde sunabilmeyi amaçladıklarını anlatarak,

"Acil vakalarla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın çeşitli kurum ve kuruluşlarının da dahil olduğu yerlerde bir dizi çekimler yaptık. Bu çekimlerle Sağlık Bakanlığı'mızın yarışmasına katılacağız. Yarışmada birinciliği hedefliyoruz" dedi.

Kısa metrajlı filmin yönetmenliğini üstlenen üniversite öğrencisi Eray Dedik, İl Sağlık Müdürlüğü'nün sunduğu projeye güzel bir senaryo hazırladıklarını anlatarak, 10 günü aşkın bir süredir çekim yaptıklarını, 112 Acil Servis ekiplerinin yaptıkları işleri "Sevgi" teması ile işlediklerini, çekimleri Bodrum'da tamamlayacaklarını kaydetti.

Ekip, daha sonra çekim için denize açıldı. Senaryo gereği 5 yaşındaki Muzaffer, bir teknede balık tutarken babasının rahatsızlanması nedeniyle 112 Acil Servis'i arayarak yardım istiyor. Bunun üzerine hızla olay yerine gelen ekipler, babaya müdahale ediyor.

sevgi en iyi ilaçtır
sağlık bakanlığı
yarışma
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir