Medimagazin logo

Selfie çeken doktora koşuyor!

Son dönemin yükselen yıldızı selfie fotoğraflar, internette en çok izlenen görüntüler haline geldi. Sosyal paylaşımların vazgeçilmez bir parçası bu akım bilimsel araştırmalara da konu oluyor. Georgia Teknoloji Enstitüsü’nde de 1.1 milyon fotoğrafla yapılan araştırma, insan yüzü içeren fotoğrafların beğenilme oranının, diğerlerine göre yüzde 38 daha fazla olduğunu gösterdi. Bu sonuç, insanların yüz fotoğraflarına ne kadar ilgi duyduğunu da tescillemiş oldu.
Selfie  çeken doktora koşuyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Selfie modası, çekilen pozlardaki detayların da önemini arttırdı. Kişiler, özellikle yakın çekim pozlarda, yüzlerinde beğenmedikleri bölgeleri fark etmeye başlayınca soluğu estetik merkezlerinde alanlar da yok değil. NEWEST Estetik Merkezi doktorlarından Op. Dr. Bora Ok, selfie’nin estetik operasyonlara olan ilgiyi tetiklediği görüşünde:


"Son zamanlarda ülkemizde de hastalarımızdan sıklıkla bu fotoğraflarda beğenmedikleri yönleri fark ettiklerini ve estetik cerrahi istediklerini duymaktayız. Hatta muayene sırasında selfie pozlarını bize gösterip, bu pozlar üzerinden rahatsızlık duydukları bölgeyi anlatan hastalarımıza son zamanlarda sıkça rastlıyoruz. Hastalar o güne kadar belki o kadar da dikkat etmedikleri burun eğriliğini, kulakta şekil bozukluğunu ya da kırışıklığı yakın çekimin de etkisiyle fark ederek çözüm arayışına giriyorlar. Bu arayış her yaş grubunda farklılık gösteriyor. Genç yaşlarda daha çok burun estetiği, dudak estetiği ve saç ekimi ilgi çekiyor. Daha ileri yaşlarda ise yüzdeki kırışıklıklar, göz kapaklarında düşüklük, gözaltı torbaları, yüz sarkıklığı gibi yorgun görünüme sebebiyet veren durumlar ön plana çıkıyor. Selfie modasıyla birlikte estetik operasyonlara olan ilgi de yükseliyor."

selfie
çeken
doktora
koşuyor!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir