Medimagazin logo

Selçuk Tıp korosundan konser

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan doktor, hemşire, sekreter ve idari personelin de aralarında bulunduğu 40 hanendeden oluşan Tıp Fakültesi Korosu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk konserini verdi
Selçuk Tıp korosundan konser
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KONYA - Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan doktor, hemşire, sekreter ve idari personelin de aralarında bulunduğu 40 hanendeden oluşan Tıp Fakültesi Korosu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk konserini verdi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu'nda gerçekleştirilen konsere Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Cevdet Altınyazar, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen, öğretim üyeleri, öğrenciler, hastane personeli ve aileleri katıldı.

Koro ilk kez sahne aldığı gecede seslendirdiği birbirinden güzel 20 şarkı ile dinleyicilerden bol bol alkış aldı. Hekimlerin de aralarında bulunduğu hanendelerin bireysel performansları da beğeni topladı. Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı'nın da enstrümanlarıyla eşlik ettiği gecede, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi korosunun şarkılarına dinleyiciler de eşlik etti.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi korosunda görev alan Hemşirelik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Özlem Yazıcı, koro düşüncesini ve hayata geçirilişini hastanenin Sosyal Hizmetler Ünite Sorumlusu Kemal Yaşarla birlikte planladıklarını belirtti.

Konservatuar mezunu olduğunu ve hastanede böyle bir koronun olması düşüncesini hastane yönetimine ilettiklerini ifade eden Yazıcı, şunları kaydetti:

"Hastane yönetimi de bu düşüncemize olumlu yanıt verdi ve bize destek oldu. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Korosu ile ilgili kuruluş çalışmalarına 2013 yılının Kasım ayında başladık. 5 ay gibi bir sürenin sonunda 40 hanendeden oluşan koromuzu kurduk. Enstrüman konusunda da Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı akademisyenleri ve öğrencilerinden destek aldık. İlk etkinliğimizi 14 Mart Tıp Bayramı'na yetiştirmek istedik. Koromuz doktorlar, hemşireler, sekreterler ve idari personellerden oluşuyor. Ekibimizde müzikle daha önceden profesyonel anlamda uğraşan kimse yok. Aramızda daha önce sahne tecrübesi olan hiçbir arkadaşımız yok."

BAŞHEKİMDEN TEŞEKKÜR

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen de koroya ortaya koydukları performansları nedeniyle teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, konseri gerçekleştirenler adına Koro Şefi Hüseyin Bilgiç'e çiçek takdim etti. Başhekim Prof. Dr. Yaşar Şen, koro üyelerine teşekkür belgelerini verdi.
 

selçuk
tıp
korosundan
konser
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir