Medimagazin logo

Sedef hastalığı ile savaşan hastaya doktor desteği... Bütün masraflarını karşıladı!

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 23 yıldır sedefle mücadele eden 42 yaşındaki Musa Sümbül, vücudunu saran hastalığından büyük oranda kurtuldu
Kaynak: AA
Sedef hastalığı ile savaşan hastaya doktor desteği... Bütün masraflarını karşıladı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sümbül, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık iki ay önce sedefle mücadelesinin haberlere konu olmasının ardından Ankara'dan bir doktorun kendisine ulaştığını söyledi.

Konaklama ve yol masraflarının da doktor tarafından karşılandığını anlatan Sümbül, "Sedef, vücudumun neredeyse tamamını ve yüzümü kaplamıştı. Dışarıya çıkamıyordum. İnsanlar korkuyordu. Telefonla çok kişi aradı yardımcı olmak için. Ankara'da bir doktor 50 gün tedavi uyguladı." dedi.

Tedaviden sonra hastalığından büyük oranda kurtulduğunu ifade eden Sümbül, sokağa çıktığında olumlu tepki aldığını dile getirdi.

Tedavinin altı ay süreceğini aktaran Sümbül, "Artık rahatça dışarıya çıkabiliyorum. Eskiden beni görenler korkup kaçıyordu. Artık beni görenler yanıma geliyor, tokalaşıyor, sarılıyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Şimdi hayata karşı umutluyum. Tedavimin ardından çalışıp yuva kurmak istiyorum." diye konuştu.

sedef hastalığı
musa sümbül
Yorum (2)
turgay yücel
Bu işte bir kurgu ve pazarlama kokusu var gibi. Kırk yıllık hekimim. Uzmanlık alanım değil ama , bırakın bu kadarını , böyle bir cilt hastalığının benzerini dahi görmedim.
4
Cevapla
Aydın yılmaz
Mrb. Doktor bey. Bende de plak tipi sedef var. Meto**** iğnesini her hafta yaptırmam gerekiyor. Cildiye doktoruma 2-3 ay gitmediğinde bu resimdeki beyefendi gibi oluyorum. Üstelik sadece kollarım değil. Sırtımın tamamı, karnım, yüzüm dahil. Bacaklarımdakileri saymıyorum bile. Bacaklarımdakileri hastalık gibi görmüyorum. Sanki doğduğumdan beri varlar. Ancak haklısınız. Bu fotoğrafları kullanan dolandırıcılar türemiş bile. Bunlara kimse inanmasın. Sedefin kesin tedavisi henüz bulunamadı. Ancak tedavi edilebiliyor. Tekrar çıkması önlenemiyor. Yani koruyucu tedavisi yok. Heskeze saygılar.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir