Medimagazin logo

Şanlıurfa’da usulsüz ilaç satışı operasyonu: Aralarında doktor ve eczacıların da olduğu 9 gözaltı

Şanlıurfa'da yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği bulunan ilaçları usulsüz şekilde hastanede yazdırdıktan sonra sattıkları öne sürülen, aralarında doktor ve eczacıların da olduğu 9 şüpheli gözaltına alındı
Kaynak: DHA
Şanlıurfa’da usulsüz ilaç satışı operasyonu: Aralarında doktor ve eczacıların da olduğu 9 gözaltı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği bulunan ilaçları usulsüz şekilde satan şebekeyi takibe aldı. 

Ekiplerin 3 ay süren çalışmasında, şebeke tarafından bulunan kişilere hastanede yeşil reçeteye tabi ilaçlar yazdırılıp, ardından bu ilaçların uyuşturucu bağımlılarına satıldığını belirledi. 

Çalışmasını tamamlayan jandarma ekipleri, şüphelilere ait 11 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 100 personelin katıldığı operasyonlarda ismi açıklanmayan 9 şüpheli gözaltına alındı.

 Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda ilaç, reçete, kimlik fotokopisi, belge ve dijital materyal ele geçirildi.

Aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu 9 şüphelinin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

sanliurfa
doktor
eczaci
yesil recete
ilac
usulsuz ilac satisi
Yorum (2)
Kasaplar Kethüdası
bizim başhekim yrd. da; hastanede bu ve benzeri usulsüz işlemler olurken, bu ilaçları hasta olmadan reçete eden nöroloji hekimini taltif ve aziz/azize ilan ederken, kâzım karabekir stadında erzurumspor maçı ile ilgili durum paylaşıyor idi
2
Cevapla
Devrimci Derviş
agalar, patronlar, boss lar nerede ?
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir