Medimagazin logo

Şanlıurfa'da tıp öğrencisi ve avukat 2 kardeşi öldüren sanıklara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Şanlıurfa'da tartıştıkları tıp fakültesi öğrencisi ve avukat 2 kardeşi öldüren sanık 2 kardeşe, ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi
Kaynak: AA
Şanlıurfa'da tıp öğrencisi ve avukat 2 kardeşi öldüren sanıklara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şanlıurfa 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına İsa ve kardeşi Ömer Alkan'ı öldürdüğü iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık kardeşler Osman ve Mehmet Altun ile taraf avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında, sanıkların "kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, iyi hal indirimi ve haksız tahrik uygulamadığı 2 sanığa, söz konusu suçtan 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Davaya müdahil olan avukat Kemal Ağar, duruşmanın ardından gazetecilere, maktullerden birisinin meslektaşları avukat İsa Alkan diğerinin ise doktor adayı kardeşi Ömer Alkan olduğunu hatırlatarak "Her iki sanığın da fikir ve eylem birliği içerisinde birlikte olay yerine gelip, daha 10 günlük bebeği olan İsa Alkan'ı ve yanındaki tıp fakültesi öğrencisi kardeşi Ömer Alkan'ı öldürmesi ve oradan ayrılmaları ve ayrılırken de maktullerin bedenleri üzerinden araçla geçmeleri eylemi nedeniyle sanıkların en ağır şekilde cezalandırılması talebimiz mahkemece kabul edildi. Maktullerin ailesini memnun eden bir kararla mahkemeden buruk ayrıldık." ifadesini kullandı.

Olay

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde 17 Temmuz 2021'de İsa Alkan ve kardeşi Ömer Alkan, uğradıkları silahlı saldırı ve ardından zanlıların araçla üzerlerinden geçmesi sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti.

 

sanliurfa
tip ogrencisi
avukat
kardes
Yorum (3)
ersin ozgoren
katillerin eğitim düzeyi neymiş acaba ??
3
Cevapla
doktorbey
balıkesir edremit'te 7 ay evvel benzer şekilde ilkokul mezunu biri lise mezunu oğlu, yol davasına doktor baba ile avukat ve mühendis iki oğluna pusu kurup ateş ettiler ,ölümden kıl payı kurtulan baba ve mühendis olan oğlu ateşe karşılık verip karşıdakileri yaraladıkları için 6 ay tutuklu kaldılar.
Cevapla
Onur Tümtürk
bu cinayeti hakedecek nasıl bir suç ya da çıkar ilişkisi işlemiş olabilirler?
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir