Medimagazin logo

Sandıklı Devlet Hastanesine 'Anne Dostu Hastane' ünvanı

Afyonkarahisar Sandıklı Devlet Hastanesi, 'Anne Dostu Hastane' ünvanı almaya hak kazandı
Kaynak: DHA
Sandıklı Devlet Hastanesine 'Anne Dostu Hastane' ünvanı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı'nın 31 Ekim- 1 Kasım arasında gerçekleştirilen 'Anne Dostu Hastane Değerlendirmesi Programı' kapsamında 'Anne Dostu Hastane' unvanı verilen Sandıklı Devlet Hastanesi'nde program düzenlendi. Program kapsamında Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdul Fettah Nur'a plaket takdim etti.

Başhekim Dr. Abdul Fettah Nur, Anne Dostu Hastane unvanı için hastane yönetimi ve personelinin canla başla çalıştığını belirterek, "Programın amacı; anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamaktır. Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik doğum ünitelerinin oluşturulması esas alınmıştır. Normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmektedir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebeler kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeli, hareket özgürlüğü sağlanabilmelidir. 

Sağlık Bakanlığı tarafından bu hedefler doğrultusunda Anne Dostu Hastane Programı geliştirilmiş ve belirli standartları karşılayan hastanelere Anne Dostu Hastane unvanı verilmesine ve belgelendirilmesine başlanmıştır. Bu program kapsamındaki değerlendirmeler sonucunda hastanemiz Anne Dostu Hastane unvanı almaya hak kazandı. Sandıklı Devlet Hastanesi olarak Anne Dostu Hastane programının kriterleri tamamladık. Bu programda, hazırlık aşamasında ve sürdürülmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sandıklı Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sunulması ve toplum sağlığının korunması için var gücümüzle çalışmaktayız" dedi. 

afyonkarahisar
sandikli devlet hastanesi
anne dostu hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir