Medimagazin logo

Samsun'da 4. hekim çalıştayı yapılacak

Samsun Tabip Odası, daha önce üç kez gerçekleştirdiği Genişletilmiş Hekim Çalıştayı'nın 4.'sünü gerçekleştirecek.
Samsun'da 4. hekim çalıştayı yapılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

07 Aralık 2013 Cumartesi günü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi pembe salonda 09.00-17.30 saatleri arasında yapılacak olan çalıştaya 20'ye yakın tabipler odasının katılacağı öğrenildi. Çalıştayda, İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, "Üniversite Hastanelerinde Performans Uygulamaları", Yrd. Doç. Dr. Haluk Özsarı "Üniversite Hastaneleri Sorunları ve Çözüm Önerileri", Aile Hekimleri Federasyonu Başkanı (AHEF) Dr. Murat Girginer, "Türkiye'de Aile Hekimliğinin Geleceği", Medimagazin Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dr. İbrahim Ersoy " Hekimler neden hala mutsuz?", Hekimler Derneği Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Emrah Ceviz "Kamu Hastaneleri Birlikleri'nde Hekimler için ne değişti?", Kahramanmaraş Tabip Odası ve AHEF Yön. Kur. Üyesi Dr.Lütfi Tiyekli "Sağlıkta Şiddette Neredeyiz? Güncel durum", Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Suat Oktem "Sağlıkta Şiddet ve Çözüm önerileri" konularıyla ilgili konuşmalar yapacaklar.

Samsun Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mithat Günaydın, çalıştayda her oturum sonrası katılan tabip odalarının görüş ve önerilerine yer verileceğini ve daha önceki çalıştaylarda olduğu gibi sonuç bildirgesi kitapçığı hazırlanarak ilgili tüm makamlara sunulacaklarını söyledi.

Başkan Günaydın, "Amacımız sağlık sektöründe hekimlerin mağduriyetlerinin altını çizmek ve çözüm önerileri üretmek ve bunları ilgili makamlara ileterek hayata geçmesini sağlamaktır. Bu nedenle Sayın Sağlık Bakanımızı da çalıştayımıza davet ettik, kendisini aramızda görmek bizleri mutlu edecek, sağlık Bakanlığına gönül koymuş arkadaşlarımızın az da olsa gönlünü alacaktır" dedi.
 

samsun'da
4.
hekim
çalıştayı
yapılacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir