Medimagazin logo

"Sağlıkta şiddeti, sağlıklı iletişimle azalttılar"

Kırklareli Sağlık Müdürlüğünün uyguladığı ''Sağlıklı İletişim Kuralım Projesi" kapsamında, sağlık çalışanları ve vatandaşlara verilen eğitimlerle, hastanelerde yaşanan şiddet olaylarının azaldığı bildirildi.
"Sağlıkta şiddeti, sağlıklı iletişimle azalttılar"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KIRKLARELİ-Proje Koordinatörü Cihangir Bayburtluoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınlarına, stres yönetimi ve öfke kontrolü gibi konularda eğitim verdiklerini verdiklerini söyledi. Eğitimlerin faydalı olduğunu ifade eden Bayburtluoğlu, şöyle konuştu:

''Sağlık personelimize yapılan saldırı ve hakaretler mahkemelere taşınıyor. Biz de bu tür olayların yaşanmaması için bilgilendirme toplantıları, karikatür sergileri düzenledik. Eğitimlerimizin bir çoğu öfke üzerine oldu. Projemizi vatandaşlara iyi anlattığımızı düşünüyoruz. Projenin meyvelerini toplamaya başladık. Eğitimlerimiz sonucunda hasta ve hasta yakınları ile sağlık personeli arasında yaşanan bir takım sözlü ve fiili olumsuzluklar azaldı."

Bayburtluoğlu, projenin Trakya Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle ve 50 bin liralık bütçeyle yürütüldüğünü, bu çerçevede sinema günleri ve gala gecesi gibi etkinlikler de gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Eğitimlerle, acil sağlık hizmetleri için 112'ye yapılan gereksiz aramaların da azaldığını aktaran Bayburtluoğlu, çalışmalar sayesinde vatandaşlarla sağlık personellerinin birbirini daha yakından tanımaya başladığını dile getirdi.

Bayburtluoğlu, projeye destek veren başta Kırklareli Valisi Mustafa Yaman olmak üzere herkese teşekkür etti.

"sağlıkta
şiddeti
sağlıklı
iletişimle
azalttılar"
Yorum (3)
H.U
Hastalarla aramızdaki iletişimi değerli basının da katkılarıyla önce hasta sahipleri sonra hastalar bozdu. Doktorları önce düşman, sonra insanlık dışı kişiler olarak görmeye başladılar. Kalp kalbe karşıdır ya bende zamanla onlara karşı soğudum ve sevgisizleştim. Bu soğumada arkama baktığımda kendimde zerre hata görmüyorum. Bu düzelir mi? Kendi hesabıma konuşursam kesinlikle hayır. Daha da kötüsü düzelmesini ben istemem. En azında herkesin yeri ve çizgisi belli oldu. Bu andan itibaren sadece kendi ruh sağlığım önemli. Doktorluğumu sadece eşe dosta yapıyorum. Gerisi umurumda bile değil. Halen ortalıkta insan sevgisi ile yanan doktorlar var. Hastalar arayıp onları bulsunlar.Benim açımdan mesleğin kutsallığı falan kalmadı. Maaş aldığım sürece fazla suya sabuna dokunmadan işimi yaparım. Sağlıklı iletişim kurmaya çalışan arkadaşlara da selamet dilerim.
0
Cevapla
polat
Bunların hepsi boş.Sanki vatandaşın çokta umurunda.Bu millete eğitimmi verildide millet mahkemye gidince öyle davranmıyor.Hakime beratimi istiyorum öyle yazacaksın mı diyor suçlu.???? Bütün suçlu doktorlar.Ne zaman eylem yaparlar hasta bakmazlar millet kan ağlar,işte o zaman tam yetki ve özlük haklarını alırsın.Bunun tek çaresi bu.Vicdanla artık iş yürümüyor.
0
Cevapla
emre tok
Böyle zırvalara kimse inanmaz.Dr polat doğru söylüyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir