Medimagazin logo

Sağlık-Sen Başkanı Durmuş’tan TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Esgin’e yönetmelik ziyareti

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin’i ziyaret etti. Durmuş ziyarette, önemli bir adım olan sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanunun içinin, çıkartılacak yönetmelikle boşaltılmaması gerektiğine dikkat çekti
Kaynak: DHA
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş’tan TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Esgin’e yönetmelik ziyareti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TBMM'de gerçekleşen görüşmede,  Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş ile Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, çalışanların talep ve beklentilerini Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin ile paylaştı. Ziyaret kapsamında bugün Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Sağlık çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ görüşüldü.

‘DİĞER SORUNLARA DA EL ATILMALI’

Kanunun önemli bir adım olduğunu belirten Durmuş, çıkartılacak yönetmelik ile kanunun içinin boşaltılmaması gerektiğini söyledi. Ek ödemelerin merkezi bütçeden ödenecek olmasının önemine değinen Durmuş, çıkacak yönetmelikle çalışanların arasında ücret adaletinin sağlanması gerektiğini kaydetti. Görüşmede malpraktis ve şiddet yasalarının da ele alındığını kaydeden Durmuş, “Meclisten geçen son yasalarla, yıllardır mücadelesini verdiğimiz sorun alanlarının çözümü konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmiş oldu. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ancak kanunun çıkmasıyla her şey bitmiş değil. Yönetmelik ayağı da oldukça önemli. Bunun yanında diğer sorunlara da el atılmalı. Aşırı iş yükü ve ücret adaletsizliği, pek çok soruna kapı aralıyor. Sayın milletvekilimizle tüm bu hususlardaki hassasiyetlerimizi paylaştık” dedi.

sagliksen
mustafa esgin
semih durmus
yonetmelik
Yorum (2)
Dr. X
aralık 2021 de muhalefet partileri ile birlikte hekim vekillerin oy birliği ile hazırlanan hem çalışan kamu hekimleri hem de çalışan emekli hekimler için makul iyileştirmeler getiren yasa tasarısını iptal ettirenler teşekkür ziyaretine gitmiş. hekimler bu ihaneti unutmayacak ve affetmeyecek.
8
Cevapla
MİSAFİR
aralık ayını hiç unutmayacağız sağlık-sen. sizi hiç unutmayacağız sağlık-sen.
8
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir