Medimagazin logo

Sağlık raporlarının geçerlilik süreleri uzatıldı

Sağlık Bakanı Koca "Raporunu yenileme imkanı bulamayan, güçlük yaşaması muhtemel vatandaşlarımız olduğundan mağduriyet yaşanmaması amacıyla süreli sağlık raporlarının geçerlilik süreleri 31 Aralık 2023 tarihine kadar uzatılmıştır" açıklaması yaptı
Sağlık raporlarının geçerlilik süreleri uzatıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, sağlık raporlarının geçerlilik süresine ilişkin paylaşımda bulundu.

Kronik hastalığı olan ve sürekli ilaç kullanan kişilerle, engelliler için 2020'de başlatılan rapor geçerlilik süresini uzatma uygulamasının devam ettiğini belirten Koca, son olarak geçerlilik süresinin 30 Haziran'a kadar uzatıldığını anımsattı.

Bakan Koca, "Raporunu henüz yenileme imkanı bulamayan, güçlük yaşaması muhtemel vatandaşlarımız olduğundan mağduriyet yaşanmaması amacı ile süreli sağlık raporlarının geçerlilik süreleri 31 Aralık 2023 tarihine kadar yeniden uzatılmıştır. Raporlar, bu tarihten sonra kademeli olarak yenilenecek." bilgisini paylaştı.

saglik bakani
fahrettin koca
saglik raporu
gecerlilik suresi
Yorum (1)
nevzat kulukçu
evlerin kapı kolları poşet poşet ilaç dolar yine. bir evden 100 kutuya yakın insülin kalemi çıktığını gördüm. bunlar ne teyze dedim. evde var diyom. yine de getirip getirip bırakıyor eczane dedi kadın. yapacak bir şey yok.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir