Medimagazin logo

Sağlık Müdürü'nden taciz iddiası açıklaması

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Necip Yemenici, hakkındaki taciz iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Kaynak: İHA
Sağlık Müdürü'nden taciz iddiası açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Müdürü Yemenici, taciz iddiaları ile ilgili çıkan haberlerin sağlık camiasını üzen çok talihsiz bir haber olduğunu belirterek, "Bu haberin ne gerçekliliği var, ne de bunun hakkında böyle birinin şikayeti var. 19: 30'da makamıma gel görüşelim diye birinin şikayeti var. Tamamen bu asılsız ve gerçek dışı bir haber. Bu 19 yıllık meslek hayatımda gazete haberi olarak karşılaştığım en olumsuz durumdur. Hem şahsımı hem de camiamı üzmüştür" dedi.

Aynı haberin bir internet sitesinde de çıktığını ve düzeltme gönderttiğini söyleyen Yemenici, bu haber sitesinde düzeltme metninin yayınlandığını ancak, haberi yapan gazetenin yayınlamadığını söyledi. Gazete ile ilgili hukuki süreci başlattığını bildiren Yemenici, şöyle konuştu:

"Gerçekten biz az çok beraber çalışıyoruz, bizi tanıyorsunuz. Bu haber benim gibi bu gibi şeylere çok hassas davranan ve olabildiğince de hassas davranmaya riayet eden bir kişi olarak son derece rencide etmiştir. Sık sık bana yaptığınız ziyaretlerde kapımı açık görürsünüz. Benim kapım sürekli açıktır. Ben bir görüşmeyi asla yalnız yapmam. Mustalaka görevli bir arkadaşla yaparım, kaldı ki mesai saati sonrası değil bir bayan hiç kimseye gel görüşelim demem. Neden böyle yapıldığını bilemiyorum. Bu şahsımı karalayıcı bir haber. Çünkü böyle bir şeyin iddia edilen konularla uzaktan yakından hiçbir alakası yok."

Hakkında açılmış bir soruşturmanın da olmadığını savunan Yemenici, "Bunu benim anlamam mümkün değil. Bu konuyu da duyan eş dost ve Afyonkarahisar'da beni tanıyanlar tanımayanlar bile bana mesaj atıyorlar, arıyorlar. Biz sizi tanıyoruz diye. Bu gerçekten çok kötü bir iddia. Bakın bir taciz iddiası bir müdüre benim gibi hassas bir kişiye böyle işlere çok dikkat eden bir kişiye atılmış bir iftiradır. Bu olayda düşünün benim bir çocuğum olduğunu, evli olduğumu, bunu eşimin gördüğünü yani zor bir durum. Bir de bunun manevi yönü de var. Ben bu haberi esefle kınıyorum" diye konuştu.

Daha önce hakkında pek çok haberlerin yapıldığını anlatan Yemenici, bu haberin ise en onur kırıcısı olduğunu söyledi.

sağlık
müdürü'nden
taciz
iddiası
açıklaması
Yorum (6)
bedrettin alyamaç
Sevgili meslektaşım bizler ve tüm insanlar senin nekadar dürüst ve fedakar bir insan olduğunu çok iyi biliyor..ola ki kendini üzmeyesin....unutma meyveli ağaç taşlanır..
0
Cevapla
Hüseyin NANTU
Seni yakından tanıyan biri olarak bunun çirkin bir iftira olduğunu biliyorum. Kime haksız çıkar sağlamadın. Veya kimin haksız çıkarına dokundun!
0
Cevapla
İbrahim Türk
Bimer ve Sabimlerdeki mesnetsiz kasıtlı şikayetlere de bir neşter atın artık.Bıktık iftira karalama ve şiddetten.
0
Cevapla
Md
SABİM tarafından bize yapılan zulmü bir nebze anlamışsınızdır artık, geçmiş olsun...
0
Cevapla
Adnan Öbek
SABİM , adeta ADALET Bakanlığı dışında yapılanmış ve Hakim - Savcı olmadan, yetki gaspı yapan GESTAPO birimi gibi çalışıyor.. KEYFİ - CAHİLANE Şikayet ve anında takibat -soruşturma ?! Madem böyle o zaman tüm resmi dairelerde uygulansın... Neden sadece Hastanelerde ? Mahkemeye gidiyorsun duruşma saat 09 da deniyor , öğleden sonra 14 de içeri alınıyorsun ! Hemen oradaki birime hakimi şikayet edelim... Verilen kararı da beğenmezsek gene şikayet edelim.. KARA MİZAH...
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir