Medimagazin logo

Sağlık görevlileri Refah kapısından geçiyor

Mısır hükümeti doktor ve sağlık görevlilerinin Refah sınır kapısından geçerek Gazze'ye girmesine izin vermeye başladı. Başta Mısırlılar olmak üzere birçok ülkeden doktorlar Refah'tan geçerek Gazze'ye girdi
Sağlık görevlileri Refah kapısından geçiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Mısır hükümeti doktor ve sağlık görevlilerinin Refah sınır kapısından geçerek Gazze'ye girmesine izin vermeye başladı. Başta Mısırlılar olmak üzere birçok ülkeden doktorlar Refah'tan geçerek Gazze'ye girdi.

Mısır gıda yardımları konusundaki katı tutumunu ise sürdürüyor. Cuma gününe kadar yardım gıda yardımlarının sınırdan geçmesine göz yuman Mısır İsrail'in uyarısyla Rafah'taki denetimleri artırdı. Sadece gıda malzemesi taşıyan kamyonlar sınırdan geri çevriliyor. Yardım dernekleri gıda maddelerini tıbbi malzeme ve ilaçlarla birlikte sınırdan geçiriyor.

Gazze halkına yardım etmek için sınırda çalışanlar arasında Türk dernekleri de var. Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Köprücü sınırdan Gazze'ye düşe bombaların görülebildiğini söyledi. Derneğin lojistik sorumlusu Ahmet Tan da Gazze'ye daha fazla yardım yapmak istediklerini dile getirdi.

Kimse Yok Mu, Mısır'da tedavi gören Gazzelilere de yardım eli uzattı. Dernek Gazze'den El Ariş'e nakledilecek hastalar ve refakatçiler için hediye çantaları hazırladı. Gazze'de yaralananlara acil müdahale başta El Ariş Devlet Hastanesi olmak üzere şehirdeki hastanelerde yapılıyor. Hastalar burada Kahire ve diğer şehirlerdeki hastanelere sevk ediliyor. Bazı yaralılar tedavi için başka ükelere de gönderiliyor.

Hastanede CİHAN'a konuşan Mısır'da yaşayan Gazzeliler Muhammed Cuda ve Aiş Hüseyin Türk halkına yardımlarından dolayı teşekkür etti. Cuda Türk halkının yardımlarını unutmayacaklarını vurguladı. Aiş Hüseyin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın barış yönelik çabalarından övgüyle söz etti. Kimse Yok Mu Gazze Yardımları Koordinatörü Eyüp Tok da yakın da hastanelere ekipman yardımında da bulunulacağını ifade etti.

Star
sağlık
görevlileri
refah
kapısından
geçiyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir